Poraz Kvarnera 2010 pred početak prvenstva

Košarkaši riječkog prvoligaša u posljednjoj su provjeri pred početak prvenstva A1 lige na svom parketu izgubili od slovenskog prvoligaša Zlatorog Laško sa 67:75.

Renomirani slovenski prvoligaš i bivši regionalni ligaš, koji je prošlu sezonu završio na četvrtom mjestu Lige Telemach, bio je ravnopravan protivnik Riječanima kroz čitave tri četvrtine susreta, u kojima su domaćini većinom bili u laganoj prednosti. Međutim, u posljednjoj je četvrtini potpuno zakazao napad domaćina, koji u tom periodu ubacuju tek šest koševa, pa se unatoč pristojnoj obrani u tom razdoblju poraz nije mogao izbjeći.

Dva su dvoznamenkasta košarkaša bila u redovima domaćina, a to su Jure Škifić s 14 poena i Ivica Radić s 11. Kod gostiju je dominirao mladi Miha Lapornik s 23 ubačaja, Žiga Dimec je dodao 14, a naš Frano Marasović susret je završio s dva poena.