Pregled drugog dana Svjetskog U-19 prvenstva

Nakon današnje druge pobjede Hrvatske, ovaj puta protiv Kanade, sutra odlučujemo o prvom mjestu u skupini protiv Španjolaca koji su bili uvjerljivi protiv Južne Koreje. Osim naše pobjede, pogledajte u tekstu ispod kako su završili ostali susreti današnjeg dana.

Skupina A: Hrvati i Španjolci za prvo mjesto

Izvješće naše utakmice detaljno smo opisali ranije danas, a Španjolska je samo u prvoj četvrtini imala problema protiv Južne Koreje koja je taj period riješila u svoju korist rezultatom 21:20. Preostale tri četvrtine Španjolci dominantni i na kraju slave pobjedu rezultatom 104:70 do koje ih je predvodio Dario Brizuela s 22 poena, četiri skoka i tri asistencije. Kod Južne Koreje najbolji Intae Park s 13 koševa i tri skoka.

Skupina B: Litva jedina bez poraza

Domačini, Česi izgubili su i drugi susret, a danas je bila bolja Argentina koja je nakon izjednačene prve četvrtine dobila drugu rezultatom 22:6 i tu je utakmica bila riješena. Rodrigo Haag predvodio je “Gaučose“ do prve pobjede s 13 poena, četiri skoka i tri asistencije.  Kod domaćina jedini dvoznamenkasti Petr Safarcik s 10 koševa i šest skokova, ali uz valorizaciju od samo tri index boda. Zanimljivo, najviša valorizacija među češkim igračima bila je samo šest index bodova.

Litva je deklasirala Iran, završilo je +41, točnije 81:40. Momci iz “zemlje košarke” sve su riješili do poluvremena kada su vodili 43:16, a nakon tri odigrane četvrtine na semaforu je svjetlilo  64:25. Kod Litve su se svi igrači upisali u listu strijelaca, ali je samo jedan bio dvoznamenkast, Lukas Lekavicius s 14 koševa i četiri asistencije. Kod Irana nitko više od sedam koševa.

Skupina C: Srbija bolja od Australije

Derbi skupine B pripao je Srbiji koja je s 21 poen razlike razbila “klokane“. Nakon prve četvrtine koja je završila rezultatom 18:18 nitko nije očekivao laganu pobjedu naših istočnih susjeda. Srbi su ubacili u brzinu više u drugoj četvrtini koju dobivaju s 26:10, a u drugom su poluvremenu bez problema održavali stečenu prednost. Nikola Milutinov zabio je najviše kod pobjednika, 16 koševa i šest skokova, ali titula igrača utakmice ipak pripada Nikoli Jankoviću koji je zabilježio double-double s 14 poena i isto toliko skokova. Kod Australije, Dane Pineau 21 poen i pet skokova, ali imao je preslabu pratnju suigrača.

Brazil je očekivano slavio protiv slabog Senegala, a završilo je rezultatom 72:56. Daniel Bordingnon s 14 poena i devet skokova najbolji kod Brazila, a Abdoulaye Ndoye kod Senegala s 13 koševa i 10 skokova.

Skupina D: Amerikanci melju

Reprezentacija SAD-a očekivano je razbila Kineze. Dobili su s 56 poena razlike, točnije 113:57. Najbolji kod “amera“ Aaron Gordon s 17 koševa i 11 skokova, a u redovima poraženih Shuai Yuan koji je zabio 18 koševa.

Rusija je nakon neočekivanog poraza protiv Kine ostvarila prvu pobjedu. Bili su bolji od Obale Bjelokosti s 35 poena razlike. Igor Kanygin najbolji kod Rusije s 22 poena i pet skokova, dok je Dalen Traore opet bio najbolji kod Obale Bjelokosti s 15 koševa i devet skokova.