Pula na korak do preokreta kod Podravca

Podravac je ugostio Pulu te na kraju uspio izvući pobjedu nakon drame u završnici. Imali su Virjani dvocifreno vodstvo na poluvremenu da bi na kraju utakmica otišla u napetu završnicu.

Prva liga, 10. ožujka

Podravac – Pula 1981 80:75 (26:18, 22:19, 10:18, )

(S. Zadravec 28, Šestak 10 / Marić 18, Gligorović 13)

Virjani bolje ulaze u utakmicu te prvu dionicu završavaju s osam poena prednosti. Na poluvrijeme Podravac odlazi s 11 poena razlike na svom kontu. Marić i Anderson pokreću seriju Puležana koji treću dionicu dobivaju sa 10:18, odnosno 58:55 za Podravac.

Gosti se potpuno vraćaju u utakmicu koja odlazi u još jednu egal završnicu. U posljednje tri minute ulazi se s rezultatom 70:69 za Podravac. Međutim, u zadnjim minutama Šiprak i Stefan Zadravec čuvaju prednost Virjana za pobjedu i nova dva boda. Marić je vratio goste u utakmicu, ali i na kraju promašio tricu za izjednačenje.