Šibenčani slavili u Trnskom

Nakon što su prošlu nedjelju u istome terminu odigrali utakmicu četvrtfinala Kupa Krešimira Ćosića u kojoj je tijesnu pobjedu odnio Zagreb, današnji je susret A1 lige u podnevnoj matineji pripao košarkašima GKK Šibenika. Pred tristotinjak gledatelja i četrdesetak pripadnika gostujućih navijača Funcuta, Šibenčani su bili snalažljiviji u završnici susreta i na koncu slavili sa 70:74.

Zagreb – GKK Šibenik 70:74 (18:24; 38:35; 54:53)

Zagreb: B. Žganec, Šarac 7, Segarić 3, Halilović 16, Mileković, K. Žganec 19 (12 sk), Brnas 5 (7 sk), Tešija, Vuković 5, Novačić 13, Milekić, Rogić 2.

GKK Šibenik: Mišić 9, Kalpić 6, Bašić 16, Blaće, Skorić, Vukičević 2, Vujičević, Španja 2, Šamadan 13 (7 sk), Došen, Badžim 5, Petani 21 (7 sk).

Bolje domaćin otvara susret i sa sedam poena Ivana Novačića dolazi do prednosti 9:3, ali nakon toga Šibenčani rade fantastičnu seriju 21:2 koju je tricom u 8. minuti zaključio Franko Kalpić. Domaći su se potom malo pribrali i sa sedam uzastopnih poena, od čega pet Karla Žganeca, smanjili razliku na -6 do isteka prve četvrtine (18:24). Serija domaćina nastavlja se i u nastavku, pa tricom Domagoj Vukovića Mravi ponovno dolaze u vodstvo polovicom druge četvrtine (29:26). Njihovu seriju 18:2 prekinuo je tricom Ozren Mišić, ali Zagrepčani su do odlaska na poluvrijeme zadržali prednost na svojoj strani, pa se na odmor odlazi rezultatom 38:35.

U drugo poluvrijeme ulazi se s pet uzastopnih poena Narančastih, ali na krilima Miralema Halilovića domaći se odmah vraćaju u vodstvo i zadržavaju ga u većem dijelu treće četvrtine, uz povremene bljeskove sjajnog Tea Petanija koji je najviše prijetio u gostujućim redovima. U posljednjih deset minuta ušlo se vodstvom Zagreba 54:53, ali tu je njihova igra stala. Šibenčani su se maksimalno angažirali u obrani, što im je za nagradu donijelo nekoliko laganih koševa i potpuni preokret u rezultatu sredinom posljednje dionice (59:66). Domaći su pokušali do kraja doći do novog preokreta, u dva navrata slobodnim bacanjima Žganeca stigli su i na samo -1, ali 16-godišnji Roko Badžim pogađa bacanja i tricu i rješava pitanje pobjednika.

Petani je s 21 košem i sedam asistencija bio najbolji igrač pobjedničkog sastava, a 16 poena dodao je Domagoj Bašić. Kod domaćina se ponovno istaknuo Karlo Žganec s double-double učinkom od 19 koševa i 12 skokova, što mu je donijelo valorizaciju 32, a najbliži njemu bio je Halilović sa 16 ubačaja.

Ovim rezultatom ove dvije momčadi izjednačile su se na omjeru od sedam pobjeda i tri poraza, a isti omjer imaju i košarkaši Alkara, Kvarnera 2010 i Zaboka, a svima iza leđa puše Jolly JBS sa pobjedom manje. Ovih šest ekipa do kraja će sezone voditi zanimljivu borbu za pet mjesta koja vode u Ligu za prvaka.