Šibenik nakon produžetaka bolji od Kvarnera

U 17. kolu hrvatske A1 lige Šibenik je na domaćem terenu slavio protiv Kvarnera 106:101, ali tek nakon produžetaka.

Prve koševe na utakmici i za Kvarner zabio je Siniša Štemberger. Uzvratio je odmah Šibenik preko Aleksandra Marciuša, koji je zabio 10 od prvih 12 koševa domaćina. Iako su Šibenčani imali 10 razlike već u prvoj četvrtini, Kvarner je zatvorio prvih deset minuta sa samo košem zaostatka.

Tricom Maura Veljačića početkom druge četvrtine Kvarner prelazi u vodstvo te odlazi na čak 12 razlike prije poluvremena.

Aleksandar Marciuš i Domagoj Bašić vraćaju domaćine u igru u trećoj četvrtini te u 25. minuti tricom Izzeta Turkyilmaza dolaze do izjednačenja. Padao je koš za košem i u zadnji period Šibenik ulazi s +2.

Zadnja je četvrtina bila u potpunosti u egalu i niti jedna momčad nije mogla ostvariti znatniju prednost. U zadnjoj minuti slobodnim bacanjima Ivana Kučana Riječani odlaze na +3, ali na drugoj strani Bašić zabija tricu za izjednačenje i šalje utakmicu u produžetke.

Utakmicu u svoje ruke u produžetcima uzimaju Bašić i Junaković i dovode Šibenčane do pobjede.