Širko napunio Crnogorce

Košarkaši Splita stigli su do nove pobjede u ABA 2 ligi. Za sedmu pobjedu “Žutih” najzaslužniji je Henrik Širko koji je odradio utakmicu na tragu iz prošle sezone. Splićani su trebali puno ranije riješiti utakmicu nakon odlične prve četvrtine kada su stekli plus 14. No, odličnom zadnjom četvrtinom ponovno se domaća momčad odvaja i zaključuje utakmicu s visokih plus 20. Heroj Širko je utakmicu završio s čak 29 poena uz 62% uspješnosti iz igre.

ABA 2 liga, 15. kolo, 23. siječnja

Split – Teodo 88:68 (26:12, 13:25, 26:19, 23:12)

(Širko 29 (5sk), Filipović 14 (8as), Scott 11(6as), Kedžo 11, Najev 10 -Popović 15, Radulović 13 (8as), Abramovič 13)

Domaćini odlično otvaraju utakmicu. U sedmoj minuti utakmice Split već bježi na ugodnih 17:8 nakon koje gosti zovu minutu odmora. Ni to nije pomoglo crnogorskom sastav jer se domaćini odvajaju na plus 14 na kraju prve dionice. No, u nastavku se bude gosti i dolaze do 28:21 nakon čega Skelin uzvraća minutom odmora. Split je upao u “crnu rupu” tijekom cijele druge dionice pa je Teodo poveo s 33:35. Međutim, heroj Širko je mini serijom 4:0 odveo Split s prednošću od 39:37 na poluvrijeme.

Treća četvrtina potpuno izjednačena prvih nekoliko minuta. Zatim Najev, Kalajžić i Kedžo dovode Split od 55:52 do 61:52 u samoj završnici treće četvrtine. To se na kraju pokazalo presudnim. Split je držao ugodnu dvoznamenkastu prednost tijekom cijele posljednje četvrtine da bi tri minute prije kraja Širko i Filipović povisili na plus 15 i potpuno riješili sve dvojbe. Na kraju je završilo rezultatom 88:68 za Žute.

Split je ovom pobjedom došao do sedmog mjesta i još nije potpuno isključio šanse za doigravanje.