Skupina A: Ukrajina jedina bez poraza

Trećeg dana natjecanja, Ukrajinci su u svojoj skupini stigli i do treće pobjede te tako došli pred vrata drugog kruga, dok su Francuzi ostvarili drugu pobjedu putem trijumfa protiv Izraela, a Belgijanci slavili protiv Britanaca i povećali si izglede za ostanak u natjecanju.

Njemačka – Ukrajina 83:88 (16:15; 30:39; 57:64)

Njemačka: King, Giffey 16, Günther 5, Zwiener 8, Schaffartzik 22, Tadda, Staiger 3, Pleiss 3, Benzing 18, Doreth, Seiferth, Zirbes 8.
Ukrajina: Pustozvonov 3, Jeter 19, Mishula 5, Gliebov, Gladyr 25, Lypovyy2, Natyazhko 16, Zabirchenko 4, Korniyenko, Zaytsev 6, Pustovyi, Kravtsov 8.

Odlično su Nijemci otvorili utakmicu te poveli 10:2. Mislilo se da je jučer protiv Belgije bio samo loš dan i da će lagano do druge pobjede. Ipak, do kraja četvrtine Ukrajinci su sustigli prednost da bi potom do poluvremena potpuno nadigrali Švabe i zaključili ga s prednošću od devet razlike.

Tijekom treće četvrtine, u jednom trenutku su imali i 15 poena prednosti, ali Nijemci ko Nijemci se ne predaju i polako okreću vodu na svoj mlin, a u 37. minuti tricom Giffeyja prelaze u vodstvo 74:73. Bilo je kratkog vijeka, Ukrajinci su se pribrali i mirno priveli utakmicu kraju.

Francuska – Izrael 82:63 (20:14; 38:29; 65:43)

Francuska: Lauvergne 3, Batum 9, Diot 4, Petro 10, Kahudi 4, Parker 12, Hertel 5, Pietrus 1, De Colo 8, Diaw 8, Ajinca 13, Gelabale 5.
Izrael: Limonad 9, Nissim 5, Hanochi, Tyus, Eliyahu 14, Casspi 14, Pnini 2, Ohayon, Halperin 5, Kozikaro 4, Green 4, Kadir 6.

U svojoj trećoj utakmici na prvenstvu Francuzi su ostvarili drugu pobjedu, dok su njihovi današnji protivnici Izrealci upisali treći poraz. Krajnji rezultat iznosio je 82:63 te se može reći da je francuska reprezentacija rutinski riješila ovaj dvoboj u svoju korist.

Žustro je svoj individualni nastup započeo Alexis Ajinca, koji je od prvih 12 koševa svoje momčadi sam zabio 10, i to u prvih tri i pol minute, nakon čega rezultat iznosi 12:3. Četvrtina završava vodstvom Francuske 20:14. Ni u drugom dijelu susreta Izrealci se ne uspijevaju približiti na manje od dva koša zaostatka, što se dogodilo u 14. minuti, te se nakon 20 minuta u svlačionice odlazi pri rezultatu 38:29. Treba napomenuti kako je drugu četvrtinu jako dobro odigrao Tony Parker.

U 23. minuti Francuzi odlaze na 19 koševa prednosti, s dva poena Borisa Diawa, što je bila najveća razlika do tada, a do kraja četvrtine ona biva još i veća, s obzirom da je na semaforu stajalo 65:43. Do kraja susreta Izrael uspijeva tek smanjiti prednost protivnika na 19 koševa.

Kod pobjednika najbolji je bio Parker s 12 koševa, sedam asistencija i dva skoka, a istakao se i Ajinca s 13 poena te šest skokova. Poražene je predvodio Lior Eliyahu s 14 postignutih poena, pet skokova i tri ukradene lopte, dok je s isto toliko koševa dobar bio i Omri Casspi. Zakazao je njihov najbolji strijelac Nissim s tek pet postignutih poena.

Belgija – Velika Britanija 76:71(23:19; 33:38; 55:55)

Belgija: Massot 15, Mukubu 13, Van Rossom 12, Moors 11, Hervelle 10, Beghin 7, Muya 6, De Zeeuw 2.
Velika Britanija: Clark 19, Hesson 12, Achara 12, Lawrence 11, Van Oostrum 6, Johnson 5, Sullivan 4, Boateng 2.

Izjednačenu utakmicu odigrale su Belgija i Velika Britanija, a obje momčadi ušle su u susret s po jednom pobjedom i porazom. Prva četvrtina pripala je Belgiji s četiri poena prednosti, dok je u drugoj Velika Britanija odigrala odličnu obranu i primila samo 10 poena, a zabila 19 te na odmor otišla s pet poena prednosti.

Belgija je u trećem periodu uspjela stići rezultat i u posljednju se dionicu ušlo rezultatom 55:55. Izjednačena utakmica nastavila se i u prvoj polovici posljednjeg perioda kada je na semaforu svjetlilo 64:64. Belgija je otišla na 68:64 tri minute do kraja susreta, a prednost je uspješno održavala do samog kraja susreta i na kraju zasluženo slavila rezultatom 76:71.

Najbolji u redovima pobjednika bio je Sacha Massot s 15 koševa i dva skoka, a kod poraženih Daniel Clark 19 poena i devet skokova.