Sonik u zadnjih deset minuta do pobjede protiv Hermesa

Sonik Puntamika slavi svoju prvu pobjedu u HT Premijer ligi. Zadrani su na gostovanju kod Hermesa, koje je odigrano u Draženovom domu, došli do pobjede nakon rapsodije u posljednjih deset minuta utakmice koju su obilježile izmjene u vodstvu i igra koš za koš u prvih 30 minuta.

Sjajno su gosti otvorili posljednju dionicu te su započeli stvarati razliku preko Jukića i Špralje. Nadovezali su se Segarić i Banić je Puntamičani su poveli s plus deset četiri minute prije kraja. Domaćini su se na kratko približili na minus pet, 72:78, ali ubržo stiže odgovor i mini serija 10:2 gostujuće momčadi kojom se riješilo pitanje pobjednika. Domaćini su imali katastrofalan šuterski dan uz samo četiri postignute trice.

Zadrani su slavili s rezultatom 77:88. Josip Jukić predvodio je goste s 21 poenom i sedam skokova. Juraj Segarić je uz 17 poena upisao čak 13 asistencija, a Dino Palčić postigao je 14 poena. Valja spomenuti i Šimu Špralju koji je ubacio 10 poena, a od toga tri možda i presudne trice. Filip Kordić je kod Analitičara postigao 17 poena, a Julijan Raič 14 uz šest skokova.