Split preko Križevaca do druge pobjede

Nakon visokog poraza u zadnjem kolu od Alkara, Split je uspio slomiti protivnika u zadnjoj četvrtini i upisati novu pobjedu protiv do sada stopostotnih Križevaca.

Split – Križevci 91:81 (23:20; 42:38; 69:60)

Split: Subotić 16, Mimica 26, Najev 18, J. Jukić 3, Siriščević 15, Vučić, Markulin 5, Filipović, Dominović, I. Jukić 8.
Križevci: Rogić 26, Ćubela 17, Maslić, Konjević 19, Jurjević 4, Kapusta, Prstec, Palčić 6, Palac 9, Matoić, Marković, Kapelari.

Prvu četvrtinu krasi vrlo dobra igra gostujućeg razigravača Roka Rogića koji u ubacuje čak 13 poena. Kao i prošlu utakmicu, Split igra sa samo 10 igrača, ali ovoga je puta Ivan Mimica zdrav i igra od prve minute. Koliko je on potreban pokazuje trica u zadnjoj sekundi desete minute kojom svojoj ekipi daje vodstvo od tri razlike. Pet minuta prije kraja druge dionice domaćini odlaze na 13 razlike, no od tada do zadnje minute  više ništa ne ubacuju što je omogućilo Križevcima da se u potpunosti vrate u utakmicu. Na poluvremenu rezultat glasi 42:38 u korist domaćina.

U drugom poluvremenu slična priča, svaki put dok bi se domaćin odvojio gosti bi se vratili u igru. Barem je tako bilo sve do zadnje četvrtine u kojoj je Split uspio slomiti Križevce i otići na deset razlike nekoliko minuta prije kraja.

Odličnu utakmicu odigrali su Ivan Mimica koji je upisao 26 poena te Filip Najev s double-double učinkom od 18 poena i 13 skokova. Kod poraženih valja istaknuti Roka Rogića, također s double-doubleom, upisao je 26 poena i uhvatio 10 skokova, nažalost, izgubio je i šest lopti.

U sljedećem kolu Split ide u goste Jollyju, dok Križevci dočekuju debitante lige, GKK Šibenik.