Težak poraz Škrljeva u Poljskoj

Hrvatski predstavnik u Alpe Adria kupu, Škrljevo, poražen je vrlo visoko u gostima kod Gliwica u Poljskoj sa 107:69…

Prvi nastup Škrljeva u ovosezonskom izdanju Alpe Adria kupa prošao je vrlo loše, za što brži zaborav. Sasvim prosječni poljski ligaš koji je ove sezone upisao dva poraza u dva kola, a prošlu sezonu dovršio je s omjerom 11-19, poigravao se s hrvatskim predstavnikom.

Gliwice su slavile s ogromnih 107:69 i da je trebalo doći do uvjerljivije pobjede, vjerojatno bi to i učinio.

Domaćin je na poluvremenu vodio s poražavajućih za goste 62:27, zadovoljio se ovom ogromnom razlikom i odradio drugo poluvrijeme.

Gliwicama je to druga pobjeda u ovosezonskom izdanju Alpe Adria kupa, u prvom nastupu svladale su u gostima austrijski Dukes sa 70:66.

Lukasz Diduszko predvodio je Gliwice s 20 poena, šest osvojenih lopti i pet skokova, a Payton Henson dodao je 19 poena.

Gliwice su za tricu šutirale 14/25, a Škrljevo 6/15 i dodajmo tu nevjerojatnih 34 izgubljene lopte gostiju. Josip Barnjakupisao je 19 poena i sedam asistencija, a Ivan Batur dodao je 13 poena i pet skokova.