U-17: Hrvatska osigurala četvrtfinale

Hrvatski košarkaši izborili su plasman u četvrtfinale Svjetskog prvenstva za igrače do 17 godina. U 3. kolu skupine B deklasirali su Južnu Koreju sa 124-68.

Hrvatska – Južna Koreja 124-68
Gulam 2, Jukić 5 (7 dodavanja), Marinelli 7, Hezonja 13, Gabrić 21 (15 skokova), Jelenek 13, Arapović 20, Škara 10, Žganec 20 (12 skokova, 5 dodavanja), Ćorić 5, Bender 12.

Došli su time i do treće pobjede u tri nastupa i dva kola prije kraja natjecanja po skupinama osigurali nokaut-fazu. O samoj utakmici protiv Koreje se i nema puno toga za reći, rezultat sam za sebe dovoljno govori o ogromnoj razlici u kvaliteti između dviju reprezentacija.

Već su na poluvremenu izabranici Ante Nazora imali velikih plus 19 (53-34), a u nastavku su još jače stisnuli gas i potpuno “razbili” nedorasle suparnike. U zadnjoj su im četvrtini, primjerice, ubacili čak 45 koševa!

Tomislav Gabrić je s 21 košem i 15 skokova bio prvo ime hrvatske vrste, poen manje je uz šest uhvaćenih lopti skupio Marko Arapović, dok se Karlo Žganec istaknuo s 18 koševa i 12 skokova. Lakšu utakmicu izbornik Nazor je iskoristio da malo odmori svog najbolje igrača Marija Hezonju koji je odigrao manje od 18 minuta tijekom kojih je ubacio 13 koševa.

Ponedjeljak je na SP-u u Kaunasu dan odmora, a natjecanje se nastavlja u utorak kada hrvatski košarkaši igraju protiv domaćina Litve.

SAD u četvrtfinalu, Kina iznenadila Francuze

Prvi dan susreta donio je veliko iznenađenje i pobjedu Kine nad Francuzima 59-53. Do iznenađenja Kineze su vodili Don Long Han sa 20 koševa i Qi Zhou sa 18.

U drugom susretu dana Australija je tijesno pobijedila Češku sa 63-58. Najbolji kod Australaca bio je Benjamin Simmons sa 26 koševa, 10 skokova i 5 ukradenih lopti, dok je kod Čeha najviše zabio Adam Pechacek, 18.

U dvoboju prije našeg susreta s Korejom Amerikanci su pobjedom nad Egiptom 111-73 osigurali četvrtfinale. Amerikance je predvodio Jabari Parker sa 18 koševa

Danas još igraju Litva i Španjolska, te Argentina i Kanada.