U18 (Ž): Nakon neizvjesne borbe i produžetka u četvrtzavršnicu je prošla Rusija

Rusija – Hrvatska 83:81 (19-19, 15-14, 13-25, 25-14, 11-9)

Na Europskom prvenstvu u Sarajevu za našu je reprezentaciju danas bila utakmica odluke – pobjeda je vodila u četvrtzavršnicu, a poraz u razigravanje od 9. do 16. mjesta.

Hrvatska je odlično krenula u utakmicu. Prvo je poluvrijeme protiv Ruskinja bilo izjednačeno, a sve što Hrvatska može pokazala je u trećoj četvrtini koju je dobila s visokih 25:13.

No, Ruskinje u posljednjoj četvrtini vrše pritisak, pomalo nagrizaju vodstvo da bi dvije minute do kraja utakmice bilo 67:65 za Hrvatsku. Iva Bošnjak radi osobnu na Andreevoj koja pogađa oba slobodna bacanja za izjednačenje pri 67:67. Potom Nika Mühl promašuje tricu, Josipa Jurič čini osobnu ponovno na Andreevoj i Rusija vodi 67:68.

Polaganjem Nike Mühl vodstvo je ponovno na hrvatskoj strani (69:68). 25 sekundi do kraja utakmice nakon oba pogođena slobodna bacanja Marte Savić imamo i 71:68. Ruska klupa tada traži time-out i Alexandra Strebkova polaže za 71:70. 18 sekundi do kraja, nakon osobne pogreške na Miji Vukšić Hrvatska je u vodstvu za koš (72:70). Ruskinja Anastasija Bobrik potom zaslužuje slobodna bacanja, nažalost pogađa oba za 72:72 i ulazi se u produžetak.

U nevjerojatno izjednačenoj igri produžetka dvadeset sekundi do kraja tricom Ive Bošnjak Hrvatska vodi 81:80. Ruskinje ne ostaju dužne pa Bobrik odmah vraća istom mjerom za 83:81. Nika Mühl uspijeva izboriti osobnu pogrešku, no promašuje oba slobodna bacanja i rusko slavlje može početi.

Najefikasnija naša igračica Mia Vukšić izdržala je na parketu 41:18 i za to vrijeme ubacila velikih 28 poena uz 5 skokova. Niki Mühl je jedan skok nedostajao do triple-doubla; skupila je 19 poena, 9 skokova i 11 asistencija.

U ruskim redovima Anastasia Bobrik je upisala 23 poena i 9 skokova.

KOMPLETNA STATISTIKA

Sutra, 11. srpnja u 16:15 na rasporedu je utakmica protiv Izraela za razigravanje od 9. do 16. mjesta.