Važni bodovi za Borovo

Ekipa trenera Gorana Gunjevića ostvarila je izuzetno važnu pobjedu u gostima kod Rudeša. Kako smo i pisali o Borovu prije nekoliko dana, vidjelo se da se dižu u formi i da su spremni na pokoje iznenađenje do kraja i upravo danas su to i prezentirali

Prva liga, 3. ožujak

RUDEŠ-BOROVO 59:73 (12:19,18:27,12:15,17:12)

RUDEŠ:Jurički 2, Zebić 5, Hofman 4,Galić 5, Štirjan 2, Nakić-Vojnović, Cvitković 8, Dmitrović 9, Ljubičić 10, Buzjak, Meštrović 8, Ivanković 8

BOROVO:Brocić 2,Jovanović, Šarac 15, Bobinac, Boras, Bekavac 15, Rajšić 7, Žulj 5, Kapović 4, Kovač 6, Radoš 19

Ogromnih +16 već na poluvremenu imali su gosti, dok se ekipa Rudeša nikako nije snalazila na terenu.  Najveća razlika u jednom trenutku je bila čak +26 za Borovo. Očajan šut za tri poena, s kojim su uporno pokušavali parirati Borovu nije ih služio, dok su gosti to sve kažnjavali te na kraju uvjerljivo slavili.

U ovoj izuzetno važnoj utakmici za obje ekipe bolje su se snašli gosti. Rudeš je tako napravio korak nazad u borbi za drugu poziciju, dok je Borovo napravilo ogroman korak ka očuvanju prvoligaškog statusa, iako je još sedam utakmica pred njima, ovakvim pristupom i igrom razloga za brigu neće imati. Ova pobjeda može biti iznenađenje samo za one koji nisu pratili igre Borova u zadnje vrijeme

Kod Rudeša Luka Ljubičić jedini s 10 poena, ostatak ekipe nitko više devet poena, što dovoljno govori o raspoloženosti ostatka ekipe. Goste je predvodio Dino Radoš s 19 poena(40.minuta u igri) te Mihael Bekavac(6-6 za dva poena) i Jakov Šarac svaki s 15 poena.