VROS nadigrao Alkar

Košarkaši Vrijednosnica Osijek slavili su protiv sinjskog Alkara u Gradskom vrtu u utakmici vrijednoj doigravanja. Završnica prve i početak druge dionice bio je dovoljan Osječanima da se odvoje na dvocifrenu prednost. U drugom dijelu Brokeri potvrđuju pobjedu zahvaljujući dobroj dionici kapetan Šarca kojom su riješili pitanje pobjednika. Momčad Vladimira Krstića ovom je pobjedom osigurala osmo mjesto, posljednje koje vodi u doigravanje.

HT Premijer liga, 21. travnja

Vrijednosnice Osijek – Alkar 95:72 (21:12, 25:21, 24:13, 25:26)

(Šarac 18, Markulin 15 – Krajina 19, Graf 12)

Sinjani su solidno parirali prvih šest-sedam minuta. Tri minute prije kraja domaćini polako počinju stvarati razliku pa Tomsick i Vrkić u završnici mini serijom 7-2 donose ugodnih plus devet za Vrijednosnice. Početkom drugog dijela domaćini nastavljaju gdje su stali pa bježe i do 14 poena prednosti. Sredinom treće dionice odličnu rolu odrađuje kapetan Šarac koji veže nekoliko dobrih napada (trica, prodor, asistencije) i Brokeri bježe na 20 poena prednosti. Četvrta dionica bila je rutinsko odrađivanje posla pa su tako domaćini mirno utakmicu priveli kraju.

U posljednjem kolu obje momčadi gostuju kod ponajboljih ekipa u državi, Cedevite i Zadra.