Zabok tricama napunio Osječane

Odličnom utakmicom Zabočani su stigli do vrlo važne pobjede i dodatno produbili krizu Osječana. Borba za opstanak će biti grčevita, a Osječani su se neočekivano našli u donjem dijelu tablice nakon velikih najava.

HT Premijer liga, 15. kolo, 3. veljače

ZABOK-VROS 94:76 (23:17,24:22,24:22,23:15)

ZABOK: Marić 8, Kapusta 17, Kalpić, Jordano 17, Vlaić 4, Črnjević 11, Ćutuk, Vučić 20, Tuđen 5, Buljević 9, Jambrović 3, Šakotić

VROS: Tomsick 11, Taylor 22, Došen 2, Levinson 12, Bačić, Markulin 7, Anzulović, Šarac 14, Turalija 8, Mandić

Nisu Osječani danas imali previše šansi protiv raspoložeih Zabočana, koji su postigli nevjerojatnih 17 trica.Već nakon prvih deset minuta Zabok je imao vodstvo 26:17. Kod Komaraca jedino je Jimmie Taylor svojim tricama održavao pristojnu razliku, dok su kod Zaboka Ivan Vučić i Borna Kapusta svojim preciznim šutevima držali svoju ekipu u vodstvu.

Osam poena prednosti imao je Zabok na poluvremenu, koje su do kraja treće četvrtine podigli na +10. Vučić je i u drugom poluvremenu zadavao najviše problema Osječanima, a u drugom poluvremenu pridružio mu se i mladi Antonio Jordano, koji je došao na posudbu iz Cedevite, i pokazao danas da će biti od velike koristi treneru Perinčiću. S druge strane, Aljoša Šarac i Tomer Levinson pokušavali su svoju ekipu vratiti u život, no precizni domaćin, prije svega izvan linije 6,75, nije dozvolio gubitak bodova.

Ivan Vučić s 20 poena predvodio je Zabok, Antonio Jordano (5/10 trice) i Borna Kapusta (5/11 trice) dodali su svaki po 17, dok su kod Osječana bolji od ostalih bili Jimmie Taylor s 22 poena, Aljoša Šarac s 14 te Tomer Levinson s 12 poena.