Zadar bolji u gradskom derbiju

Košarkaši Zadra ugostili svoje susjede Jazine Arbanasi u 18. kolu HT Premijer lige. Momčad Aramisa Naglića je upisala očekivanu pobjedu u utakmici bez obrana. Steven Gray bio je nezadrživ za obranu Jazina.

HT Premijer liga, 18. kolo, 9. ožujak

Zadar- Jazine Arbanasi 116:94 (30:20, 28:27, 32:19, 26:28)

(Gray 29, Božić 16 / Fodor 22, Kaštropil 18)

Bolje otvara Zadar s početnih 10:3 preko Vladovića. Nakon prve četvrtine semafor prikazuje 30:20 u korist domaće momčadi, koja i u nastavku dolazi do 13 poena prednosti, ali tada slijedi povratak “gostujuće” momčadi koji na krilima Fodora i Sarajlije dolaze na samo četiri poena zaostatka (46:42). Steven Gray u završnici poluvremena pokazuje zašto je doveden pa Zadar na veliki odmor odlazi s 11 poena viška na svom kontu.

Steven Gray dominira kroz cijeli treću četvrtinu pa prednost Zadra raste i preko 20 koševa razlike. Tu je i rezultatskoj neizvjesnosti došao kraj.