Zadar izvukao pobjedu u penal završnici

Košarkaši Zadra stigli su do nove pobjede. U zanimljivoj, rasterećenoj utakmici bez imperativa Zadrani su bili spretniji te na kraju zasluženo slavili. Iako su gubili s plus deset na početku zadnje četvrtine, Naglićevi dečki su uspjeli preokrenuti rezultat te u penal završnici izvući pobjedu te se na pravi način oprostiti od domaće publike za ovu sezonu ABA lige.

ABA liga, 21. kolo, 5. ožujak

Zadar – Mega Bemax 95:91 (19:21, 31:22, 19:30, 26:18)

(Knowles 19(8sk), Bašić 17, Krajina 17/ Sinovec 18, Aranitović 17)

Slabiji ulazak Zadrana osjetio se na semaforu nakon pet minuta igre (5:12). Međutim, Naglićeva momčad se do kraja prve četvrtine uspijeva vratiti u egal. U drugoj dionici uslijedio je dugi period igre koš za koš. No, u samoj završnici Zadar kažnjava gluposti gostujuće momčadi. Prvo nekoliko izgubljenih lopti koriste Bašić i Knowles s atraktivnim zakucavanjima, a zatim i dvije tehničke (trenerova i kompletne klupe) pa domaćini s linije slobodnih bacanja bježe na plus deset. Ali, Ognjen Čarapić u posljednjem napadu tricom postavlja 50:43 za kraj prvog poluvremena.

Na početku drugog dijela šut počinje služiti goste koji preokreću utakmicu te vode s plus tri sredinom treće dionice (57:60). Knowles Zadar drži u igri individualnom kvalitetom, ali ponovno u posljednjem napadu četvrtine gosti, točnije Aranitović pogađa tricu za 69:73. Aranitović odmah u nastavku iznuđuje tri bacanja koja ujedno i realizira, a Lazić pogađa šut nakon izgubljene lopte Knowlesa i Mega vodi s ogromnih plus deset (69:79). Međutim, Brzoja i Ivanov s četiri vezana poena ubrzo vraćaju Zadar u igru (78:79). Gosti odmah zovu minutu odmora na ulasku u zadnjih pet minuta.

Bašić pogađa tricu iz kornera za ponovno vodstvo Zadra, a ponovno se nadovezao Ivanov s odličnom leđnom tehnikom za 84:79. Pokušaj gostujućeg uzvraćanja tricom je neuspješan, ali zato se ukazuje Knowles kojem to polazi za rukom pa Zadrani vode 87:79 dvije i pol minute prije kraja. Lazić brutalnim zakucavanjem smanjuje zaostatak. Knowles pokušava biti heroj te promašuje tricu da bi Lazić prvo promašio zicer, ali zatim pogađa uz faul Bašića za 87:83 minutu prije kraja. Kraljević iznuđuje prekršaj u skoku, ali promašuje oba bacanja pa Ognjen Čarapić smanjuje na minus dva.

Ivanov ponovno leđnom tehnikom pogađa za 89:85 te izlazi zbog pet prekršaja. Čarapić pogađa samo jedno bacanje pa smanjuje na minus tri. Uslijedila je penal završnica u zadnjih 20-ak sekundi gdje su Zadrani spretniji te na kraju odnose pobjedu.