Zrinjski korak dalje od doigravanja

Košarkaši mostarskog Zrinjskog poraženi su na gostovanju u Cetinju kod Lovćena rezultatom 87:74. Ovim porazom Plemići su ostali na petom mjestu ljestvice te zaostaju jednu pobjedu za četvrtoplasiranom Sixt Primorskom. Momčad Hrvoje Vlašića je na omjeru 10-7 nakon 17 odigranih utakmica. Doigravanje za mostarsku momčad još nije izgubljeno jer ih još očekuje pet utakmica za odigrati.

Druga ABA liga, 17. kolo, 13. veljače

LOVĆEN 1947 CETINJE – Zrinjski 87:74 (21:26, 21:14, 27:27, 18:7)

(Vrbica 23, Albijanić 14 -Princ 16, Ljujić 14)

Svjedočili smo vrlo izjednačenoj utakmici. No, to je bio slučaj 30-ak minuta igre. U posljednjoj dionici Mostarci su potpuno stali. Lovćen ih je ostavio na samo sedam ubačaja u zadnjih deset minuta te tako pobjegao na kraju do plus 13. Plemići su propustili veliku priliku jer su pobjedom mogli doći do mjesta koje vode u doigravanje.

Bivši igrač Cibone, Vedran Princ je kod gostujuće momčadi bio bolji od ostalih sa 16 poena. Sven Smajlagić i Ljubo Šamadan igrali su po 11 minuta te za to vrijeme nisu ni stigli nešto previše pokazati. Smajlagić je utakmicu završio s 3 poena. Mostarci su se izgleda čuvali za završnicu nacionalnog Kupa. Naime, Zrinjski već neko vrijeme nestrpljivo očekuje okršaj s Igokeom jer će se nakon te utakmice znati odgovori na mnoga pitanja.