Zrinjski na korak do titule

Košarkaši mostarskog Zrinjskog slavili su na domaćem parketu protiv Igokee u trećoj utakmici finalne serije prvenstva BiH. Plemići tako vode s 2-1 u seriji i još im nedostaje samo jedna pobjeda za naslov prvaka. Izabranici Hrvoja Vlašića slavili su s rezultatom 71:65 u utakmici u kojoj je Zrinjski furiozno startao, ali na kraju se Igokea vratila i opasno zaprijetila, ali nedovoljno da se ugrozi pobjeda Zrinjskog. Ljubitelje košarke u BiH će zasigurno veseliti činjenica da je susret odigran pred prepunom dvoranom Bijeli brijeg. Uprava kluba osigurala je dodatne kapacitete pa je utakmicu pogledalo 2000 ljudi.

Prvenstvo BiH, finale

Zrinjski – Igokea 71:65 (24:8, 16:17, 10:20, 21:20)

ZRINJSKI: Kuzman, Petrić, Smajlagić 14, Princ, Sokolović 11, Golemac, Igrutinović 5, Brummitt 10, Miličević 9, Ljujić 2, Šamadan 7, Ramljak 13.

IGOKEA: Ponjarić, Artis 26, Gajić, Glogovac 5, Nikolić, Janković, Milošević 6, Jevtović 8, Radivojević 6, Ilić 4, Ljubičić 6, Rikić.

Odlično su Mostarci otvorili utakmicu. Blitzkrieg na početku i čak 16 poena viška na kraju prvih deset minuta. Prednost je očuvana do velikog odmora da bi gosti na krilima super raspoloženog Dominica Artisa u trećoj dionici napravili 10 poena razlike i smanjili samo na minus tri. Brummit u zadnjim sekundama pogađa za 50:45 nakon 30 minuta igre. Kao i u utakmici polufinala protiv Sparsa, Plemići su vrlo dobro odradili posljednju dionicu i na kraju sačuvali prednost. Igosi su propustili kazniti neke “naivne” greške Mostaraca koji su na kraju došli na korak do titule.