Crvena zvezda lako do pobjede protiv Cedevite

Beogradska Crvena zvezda je u derbiju kola ugostila zagrebačku Cedevitu i upisala je novu pobjedu. Od početka utakmice su “Crveno-beli” preuzeli inicijativu, te su bez nekih većih problema pobijedili Cedevitu rezultatom 82:66.

ABA liga, 16. kolo, 14. siječnja

Crvena zvezda – Cedevita 82: 66(26:13, 28:16, 18:11, 10:26)

(Feldeine 27, Rochestie 15(10as), Lessort 11(9sk) – Nichols 13(4sk), Cherry 12, Žganec 11(4sk))

Crvena zvezda je odlično ušla u utakmicu, već na nešto manje od četiri minute prije kraja prve četvrtine su imali velikih plus devet poena razlike, a do kraja četvrtine su povećali prednost na 13 poena. Na semaforu je stajao rezultat 26:13 u korist Beograđana. U drugoj četvrtini se nastavila dobra igra domaćina, dok je zagrebačka momčad bila bezidejna, u tom periodu su napravili dosta pogrešaka, a tome su dodali velik broj promašaja, što je naravno euroligaška momčad znala kazniti. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 54:29 za domaćina.

U trećoj četvrtini nastavak loše igre hrvatskog prvaka, ne možemo reći da je Crvena zvezda odigrala nešto posebno, no nije joj bilo teško povećati vodstvo na velikih 32 poena razlike na ulasku u posljednju četvrtinu.

U četvrtoj četvrtini su se višestruki osvajači ABA lige ipak malo opustili, što je omogućilo Cedeviti da smanji razliku te utakmicu izgubi pristojnom razlikom. Zvezda je došla do 13 pobjede, dok su Vitamini upisali svoj četvrti poraz.