Jedinstvena kadetska liga: Pazin bolji od Zadra, Cedevita razbila Bjelovar

Odigrana su posljednja tri susreta drugog kola Jedinstvene kadetske lige za dječake. U prvom završenom susretu FSV je slavio u Slavonskom Brodu 63:79. Pazin je obranio domaći teren protiv Zadra rezultatom 90:76, a Bjelovar nije imao nikakve šanse u Zagrebu protiv Cedevite.

Slavonski Brod 1946 – FSV 63:79 (13-19, 16:20, 17:14, 17:26) statistika

Riječki FSV upisao je svoju prvu pobjedu u ligi protiv vršnjaka iz Slavonskog Broda 1946. Gosti su vodili gotovo cijelu utakmicu, a jedino izjednačenje na utakmici bilo je u sedmoj minuti utakmice kada Jan Bušljeta zabija za 11:11. Nastavak utakmice pripao je riječanima koji do kraja utakmice nisu ispuštali prednost.

Domaćine je predvodio Matko Jagar sa 17 poena i 9 skokova. Kod gostiju Mislav Kolić zabilježio je all-round učinak od 30 poena, 9 skokova, 7 asistencija i 5 osvojenih lopti, a Bušljeta je pridodao 20.

Pazin – Zadar 90:76 (34:25, 18:15, 20:15, 18:21) statistika

Košarkaši Pazina ostvarili su i drugu pobjedu, ovog puta protiv Zadrana. Prva dvoznamenkasta prednost domaćina bila je u šestoj minuti nakon koša Luke Zajca za 23:13. Gosti se vraćaju tricom Nike Manojlovića početkom 13. minute kada dolaze na samo tri poena zaostatka, 37:34. Međutim, do poluvremena Pazin se ponovo odvaja na 12 poena prednosti, a drugo poluvrijeme Zadrani ne uspjevaju zaprijetiti niti smanjiti zaostatak na jednoznamenkasti broj.

Pobjedničku momčad predvodio je Gvido Guštin s double-double učinkom od 25 poena i 18 skokova uz 5 asistencija i 4 blokade, a pomoć je imao u Filipu Gustovarcu (20 poena, 8 asistencija) te Zajcu (17 poena, 8 asistencija). Zadrane je ponovo predvodio Duje Brala s novim double-double učinkom (20 poena, 11 skokova), a 17 poena pridodao je Niko Manojlović.

Cedevita – Bjelovar 150:52 (45:4, 37:19, 27:24, 41:5) statistika

Košarkaši Cedevite nastavili su u pobjedničkom ritmu deklasirajući ekipu Bjelovara rezultatom . Domaćini su utakmicu otvorili serijom 20:0 u prvih pet minuta koju je zaključio Rok Radović. Već do kraja prve četvrtine prednost je narasla na ogromnih 45:4, a na poluvremenu 82:23.

Kod Cedevite Radović je ubacio 51 poen, a double-double učinke zabilježili su Matej Bošnjak s 31 poenom i 14 skokova te Žarko Parlov sa 16 poena i 15 skokova. S druge strane također jedan double-double učinak, Vito Porobić predvodio je svoju momčad s 24 poena i 11 skokova.