CSKA korak bliže četvrtfinalu

Košarkaši CSKA Moskve upisali su prvu pobjedu u osmini finala Eurolige. Pred 4600 domaćih navijača uspjeli su svladati Caju Laboral rezultatom 89:78.

Miloš Teodosić otvara utakmicu sa skok-šutom, a Victor Khryapa povisuje na 4:0. Serijom 7-0 domaćini odlaze na 15:8 te je Žan Tabak prisiljen pozvati minutu odmora. Tabak je uspio probuditi svoju momčad, pa se gosti približavaju na samo pet poena zaostatka, ali Nenad Krstić ipak vraća svoju momčad na sedam poena prednosti prije odmora.

U nastavku utakmice vidjeli smo odmicanje domaćina na 11 poena prednosti, ali opuštanje su odmah iskoristili igrači Caje i ponovno se vraćaju na sedam koševa zaostatka. Na krilima Saše Kauna i Teodosića CSKA ipak odlazi na veliki odmor s visokih 15 poena razlike.

Sonny Weems otvara treću četvrtinu s dvije uzastopne trice i CSKA opet ima ogromnu prednost 56:35. Obje su momčadi upisale po 23 koša u toj dionici igre i u posljednji dio utakmice Caja Laboral odlazi s velikim zaostatkom s poluvremena.

U posljednjoj četvrtini igrači Ettorea Messine nisu željeli prokockati veliko vodstvo te su uglavnom igrali duge napade i šutirali u posljednjim sekundama. Vladimir Micov daje domaćinima najveću prednost na utakmici od 22 poena. Gosti su se trudili, ali su uspjeli samo smanjiti zaostatak na 11 koševa što nije bilo ni blizu da ugroze vodstvo CSKA.

Sedam igrača CSKA upisalo se u strijelce, a najviše je upisao Weems koji je utakmicu završio s 19 poena. Teodosić je zabilježio 17 poena uz 5 asistencija. Goste je predvodio bivši NBA igrač Andreas Nocioni sa 16 koševa i 9 skokova, a s klupe je zablistao Fabien Causeur sa 17 ubačaja u koš.