Prvak Europe slomio uporni Efes, solidan Barać

Košarkaši grčkog Olympiakosa poveli su u četvrtfinalnoj seriji Eurolige protiv turskog Anadolu Efesa slavivši u Pireju 67-62.

Aktualni prvak Europe Olympiakos je vrlo dobro otvorio utakmicu i vodio sredinom druge četvrtine devet koševa razlike, no gosti su do poluvremena srezali prednost domaćina na pola koša (33-32).

Ni u nastavku se nijedna momčad nije uspijevala odvojiti na značajniju razliku, pa se u samu završnicu ušlo s pet poena prednosti u korist Olympiakosa (63-58). Tada Efes promašuje dva otvorena šuta, a nakon drugog Kostas Nikolau istrčava kontru i zakucava za +7. Gosti se do kraja susreta više nisu uspjeli vratiti, pa je aktualni prvak Europe na najbolji mogući način otvorio seriju, koja se igra do tri pobjede.

Georgios Printezis bio je sjajan u redovima domaćina, te u potpunosti nadomjestio danas “nevidljivog” Vassilisa Spanoulisa (devet poena, osam asistencija). Printezis je ubacio 26 koševa, upisao četiri skoka i tri asistencije.

Kod gostiju je vrlo dobar bio Kerem Gönlüm sa 17 poena i pet skokova, a jedini preostali dvocifreni igrač Efesa po broju koševa bio je Jamon-Alfred Lucas (10 poena).

U gostujućim je redovima Stanko Barać upisao 15 i pol minuta na parketu, te ubacio šest poena (3-7 za dvicu) uz pet skokova.

Uzvratna utakmica igra se za dva dana, ponovno u Pireju.