CSKA kupio kartu za F4, Bayern ostao živ, Barca povela

Od jučer je poznat prvi sudionik Final foura Eurolige u Kolnu, to je još uvijek aktualni europski prvak – moskovski CSKA. Ekipa Dimitrisa Itoudisa je slavila i u trećem dvoboju protiv ozljedama i koronavirusom prošaranog Fenerbahčea.

Iako je utakmicu u Istanbulu bolje otvorio domaćin, CSKA se do poluvremena vratio, da bi u trećoj dionici prelomio susret. Odlazila je ta prednost Moskovljana i do ogromnih +26, a na kraju je završilo 68:85. Will Clyburn je ubacio čak 34 poena te uhvatio 7 skokova, Lundbreg je dodao 22 poena. U redovima turske momčadi najefikasniji je bio De Colo s 22 poena.

Nakon što je Zenit poveo 0:1 u seriji s Barcelonom te su potom Katalonci poravnali rezultat, serija je preselila u Rusiju gdje je jučer Barca upisala pobjedu 70:78 i došla na korak do završnog turnira Eurolige.

Rezultat je bio u egalu do 33. minute kada španjolska momčad serijom 0:7 preko Mirotića i Gasola odlazi na 58:66, odnosno prednosti koju je sigurno držala do kraja susreta. Raspoložen je bio Brandon Davies s 22 poena te 8 skokova, Cory Higgins je ubacio 16 poena. Kod Zenita se istaknuo Billy Baron s 19 poena, 9 skkova i 4 asistencije.

Bayern je poslije treće utakmice s Milanom još uvijek „živ“. Bavarci su furiozno otvorili dvoboj te nakon prve dionice imali 23:9. Talijani su do poluvremena uspjeli smanjiti na -4, ali serijom 14:0 na početku nastavka njemačka je momčad riješila sve nedoumice oko pobjednika. Bayern je slavio rezultatom 85:79.

Vladimir Lučić je bio najbolji igrač utakmice s 27 poena uz 7 skokova, Delaney je za Šminkere ubacio 18.

Danas, u srijedu s početkom u 21 sat na rasporedu je četvrta utakmica između Real Madrida i Anadolu Efesa. Turska momčad je u španjolsku prijestolnicu stigla s 2:0, ali Kraljevi su nevjerojatnim preokretom u trećem dvoboju izborili četvrtu utakmicu. Očekuje nas zaista veliki susret večeras, koji će dati odgovor na pitanje – ima li Real snage vratiti seriju u Istanbul?