CSKA na Final Fouru preko Tabaka i Caje Laboral

Košarkaši moskovskog CSKA drugi su klub koji je osigurao nastup na Final Fouru Eurolige. Prije njih to je uspjelo igračima madridskog Reala.

Caja Laboral – CSKA 85:94 (20:22, 34:36, 54:67)

Causeur 19, Heurtel 17, San Emeterio 15; Khryapa 19 (12 skokova), Weems 19, krstić 19, Teodosić 13

U četvrtom ogledu, u Vitoriji, ruska je momčad pobijedila Caja Laboral, sastav kojeg s trenerske dužnosti vodi naš Žan Tabak, sa 94:85, te je time dobila seriju s 3-1.

Nakon posve izjednačenog prvog dijela (36:34 je završilo prvih 20 minuta za goste), u nastavku se CSKA vrlo brzo odvojio na deset poena razlike i više, te do kraja nije dozvoljavao povratak domaćina. Došao je Caja Laboral serijom trica i ukradenih loptii na 85:82 minutu i pol prije kraja, ali bilo je kasno. Potom je i tricu sa osam metara, za goste, pogodio Miloš Teodosić.

Odlično su u redovima Moskovljana odigrala tri igrača: Viktor Hrjapa je postigao 19 poena uz 12 skokova i četiri asistencije. Sonny Weems i Nenad Krstić su također dodali po 19 koševa. Na drugoj strani su bolji od ostalih bili Fabien Causer sa 19 poena, te Thomas Heurtel sa 17.

“Moja je momčad dala sve od sebe u ovom četvrtom ogledu. Ponosan sam na svakog od igrača jer je ostavio baš sve od sebe u utakmici, unatoč svim stvarima koje su se dogodile,” rekao je poslije ogleda hrvatski strateg na klupi Caje Žan Tabak, koji je tijekom ogleda bio prilično nervozan, ali i ljut na suce.

Zbog jedne reakcije je dobio i tehničku pogrešku, a čak čudi što suci nisu nakon toga dodatno kažnjavali Tabakove žestoke reakcije.

“Hvala i našim navijačima, oni su veliki dio kompletnog uspjeha. Bez njih ne bi sigurno otišli ovako daleko. Utakmicu smo zapravo počeli gubiti početkom treće četvrtine kada smo pali u obrani,” zaključio je Tabak.

Podsjetimo da će preostala dva mjesta na Final Fouru popuniti pobjednici petih utakmica. Sastaju se Barcelona – Panathinaikos, odnosno, Olympiacos – Anadolu Efes.