CSKA razbio Grke, Radoševićev Bamberg uzeo bodove u Malagi

Sinoć su još odigrale utakmice dvije utakmice Eurolige. Prva utakmica se igrala u Moskvi gdje je CSKA lagano riješio Panathinaikosa, a druga u Malagi gdje je domaća momčad doživila poraz od Brose Baskets Bamberga. “Chacho” Rodriguez imao je career-high učinak, a naš Leon Radošević odigrao je ovaj put nešto skromniju utakmicu.

Euroliga treće kolo, 25. listopad:

CSKA Moscow – Panathinaikos Superfoods Athens 81:63 (27:15, 16:18, 17:18, 21:12)

U Moskvi je CSKA dočekao grčki Panathinaikos. Očekivalo se da će utakmica biti neizvjesna do samog kraja, ali je CSKA iskusno održavao prednost. Nakon teškog poraza u Madridu u prethodnom kolu, CSKA otvara utakmicu agresivno i odlučno te vrlo rano ostvaruje dvoznamenkastu prednost koja se u drugoj četvrtini penje i na 15 koševa razlike.
Očekivalo se da će momčad trenera Pascuala u drugom poluvremenu pokušati preokrenuti utakmicu, ali su Moskovljani držali prednost s vrlo visokim obrambenim intenzitetom cijelu utakmicu i nisu dozvoljavali ikakav preokret.

Najbolji pojedinci susreta kod ekipe iz Moskve bili su Sergio Rodriguez i Kyle Hines. Prvi je za 29 minuta provedenih na parketu zabio 25 koševa i podijelio devet asistencija. Stavio je točku na i s tricom uz dodatno bacanje četiri minute prije kraja utakmice gdje se CSKA odmaknuo na nedostižnih 18 koševa prednosti. Također je Hines odigrao maestralnu utakmicu gdje je za 30 minuta zabio 21 poen uz šut iz igre 9/10 te imao četiri ukradene lopte. Kod gostiju najbolji pojedinci su bili K.C. Rivers sa 17 ubačenih poena i Chris Singleton s 10 koševa i šest skokova što je nedovoljno da bi se pobijedio prvak Europe iz sezone 2015/2016. na domaćem terenu.

Unicaja Malaga- Brose Bamberg 76:80 (22:24, 13:15, 23:15, 18:26)

U Španjolskoj se igrala utakmica između Unicaje i Bamberga. Obje ekipe s omjerom 1-2, gdje su gosti iz Njemačke uspjeli izvući pobjedu. Za razliku od utakmice u Moskvi, ova je bila neizvjesna do samog kraja. Niti jedna ekipa nije imala veće vodstvo od osam koševa.

Obje momčadi otvorile su utakmicu u dobrom napadačkom ritmu. U prvoj četvrtini Unicaja ima vodstvo 21:13, ali Brose radi seriju 1:11 i završava četvrtinu u vodstvu 22:24. Na kraju prvog poluvremena Nijemci su imali prednost od četiri koša.

Drugo poluvrijeme jedna i druga ekipa se izmjenjuju u vodstvu, ali nekako se činilo da Brose kontrolira utakmicu i točno zna što napraviti u pojedinim trenucima. Posljednji nalet Unicaje donio im je izjednačenje 76:76, ali nastao problem u realizaciji gdje su ostavljeni bez postignutog koša u posljednjoj minuti dvoboja. Momčad trenera Trinchieria bila je mirna s crte slobodnih bacanja, prvo Rubit pa Staiger, i slavila s končanih 76:80.

Najistaknutiji pojedinci susreta kod Brosea bili su Ricky Hickman s 18 ubačenih poena i Augustine Rubitdouble-double učinkom, 15 koševa i 11 skokova.  Treba još napomenuti da za momčad iz Njemačke nastupa naš Leon Radošević koji je igrao 21 minutu i za to vrijeme ubacio četiri koša i uhvatio pet skokova.

Kod poraženih najbolji bio je Nemanja Nedović koji je zabio 26 koševa za 29 minuta provedenih na parketu. Jedini dvoznamenkast, uz Nedovića, bio je Giorgi Shermadini s postignutih deset koševa.