Valencija bolja od Baskonije u španjolskom derbiju u Euroligi

Valencia je u trećem kolu u španjolskom derbiju pobijedila Baskoniu rezultatom 80:63, te je na omjeru 2-1, dok je ekipa iz Vitorije još uvijek bez pobjede.

Euroliga, 3. kolo, 25. listopada:

Baskonia Vitoria Gasteiz – Valencia Basket 63:80 (13:28, 26:22, 15:17, 9:13)
(statistika)

Valencia je utakmicu riješila dominantnim napadačkim učinkom. Prvu četvrtinu su završili nevjerojatnom razlikom od petnaest poena (28:13).

Domaćini su pokušali na početku drugog poluvremena odreagirati i vratiti se u utakmicu. Uspjeli su do kraja poluvremena smanjiti razliku, te se na predah otišlo rezultatom 50:39 u korist Valencije.

U trećoj četvrtini su se Baski serijom 7:0 približili na minus četiri, no to nije bilo dovoljno, budući da su Alberto Abalde i Rafa Martinez tricama donijeli Valenciji miran ulazak u četvrtu četvrtinu te su bez većih problema priveli utakmicu kraju.

Valencija je imala pet igrača, koji su zabili dvoznamenkast broj koševa, a predvodili su ih Tibor Pleiss i Erick Green, oba zabivši 15 poena, dok su najefikasniji igrači bili Tornike Shengelia s 22 poena te Jayson Granger s 12 poena.