CSKA u finalu, Lončar i Planinić pognutih glava

Peta odlučujuća utakmica otišla je na stranu CSKA. Bolje su Moskovljani igrali tijekom cijele utakmice i bili u konstantnom vodstvu. Tijekom treće četvrtine napravili su i prvu osjetniju razliku, a nju su podebljali početkom posljednje dionice te uvjerljivo slavili.

Dobro su Moskovljani otvorili utakmici u bučnoj atmosferi i već su na samom početku imali plus sedam. Ipak Khimki nije dopustio gostima da već na startu pobjegnu na nedostižnu razliku i na krilima Augustinea se prbližavaju, a rezultat tricom poravnava Kelvin Rivers.

CSKA je bolje reagirao na startu druge četvrtine i brzo su se našli na plus , ali jedanko brzo su se domaći igrači vratili u utakmicu. Planinić je dobro predvodio napade i na poluvremenu je rezultat bio 37:37. Činilo se kako će biti napeto i neizvjesno do kraja.

Nažalost po nas neutralne gledatelje tomu nije bilo tako. Po uzoru na prve dvije četvrtine CSKA je opet na početku stisnuo gas i odlijepio se. Ključan čovjek za ekipu iz Moskve bio je Vorontsevich. On je postigao 11 koševa u kratkom periodu i gosti su bili na plus devet.

Prednost je do kraja samo rasla, odlično je odigrao i Sonny Weems koji je pogodio par teških šuteva, a na kraju je na kontu imao upisanih 14 poena. Planinić je odigrao solidnu utakmicu i postigao 11 poena, 5 asistencija i 4 skoka. Krešo Lončar je bio na 14 poena i 2 skoka, a bio je ujedino i najbolji strijelac Žutih. Konačni rezultat utakmice bio je 64:87.

CSKA se ovom pobjedom plasirao u finale VTB lige, a tamo ga čeka Lokomotiv iz Kubana koji je za finale svladao Žalgiris naših Marka Popovića i Maria Delaša.