Kvarner uvjerljivom pobjedom okončao prvo kolo A1 lige

Košarkaši Zagreba u petak su otvorili novu natjecateljsku sezonu na najbolji mogući način. Pred domaćim navijačima pobijedili su Dubrovnik s 91:55 u prvom kolu hrvatske A1 lige. Dan kasnije odigrana su su tri susreta, Darda je slavila protiv Osječkog sokola, Alkar je pobijedio protiv Križevca, a Đuro Đaković je bio bolji od košarkaša Zaboka. Prvi krug su zatvorili košarkaši Kvarnera, koji su na domaćem parketu bili uspješniji od šibenskog Jollyja.

[rezultat id=”18″]

Mravi su otvorili utakmicu zakucavanjem novopridošlog Hrvoja Perića, ali Dubrovčani kontroliraju ostatak prvog poluvremena, točnije do 16 minute nisu dopustili da domaćini preuzmu vodstvo. Zatim slijedi velika seriju Zagreba od 15-3 i već do poluvremena rade prednost od 13 poena, 38:25.

U nastavku utakmice igralo se koš za košem, a sve to zahvaljujući braći Perić koja su držala svoje ekipe u igri. Hrvoje Perić zabija zadnji koš u četvrtini, a Zagreb je podigao svoju prednost na 16 poena, 63:47. U zadnjoj četvrtini veću minutažu dobio je i mladi Karlo Žganec koji je nedavno pristigao u klub. Mravi do kraja utakmice uspijevaju napraviti još veću prednost te odnose važnu pobjedu na početku sezone.

Najbolji u redovima Mrava bili su Perić i Michael Perry James s 20 poena obojica, a kod Dubrovčana Filip Najev i Mislav Perić s po 13 poena.

[rezultat id=”20″]

Prvi baranjsko-slavonski derbi uvjerljivo je pripao Brokerima iz Darde, Darda je opravdala ulogu favorita i upisala je važnu pobjedu na startu lige. S druge strane Osječani su igrali loše, neorganizirano, što nije ni čudno s obzirom da su tek prije tri dana doveli Milana Kolovrata i Ivana Tomeljaka, a još kasnije i Ivana Krolu 217 centimetara visokog centra koji je ovo ljeto bio blizu igranja u ACB ligi.

Vrijednosnice su odlično ušle u utakmicu, predvođeni fantastičnim Dejanom Meznarićem dominirali su na parketu što se osjetilo i na rezultatu. Prvu četvrtinu su završili s plus devet, na poluvremenu su razliku povećali za još četiri poena, a prije posljednje četvrtine igrači Zorana Helbicha su bili u minusu 18 koševa ubacivši tek 43 poena.

Meznarić je postigao 27 poena uz po 7 skokova, pretrpljena prekršaja i asistencija te uz valorizaciju 42. Stipe Tešija je dodao 13, Mate Peraica 12 (9 skokova) i Antonio Bičvić po 11, a zaštićeni igrač Luka Pandurić 10 uz 6 asistencija. U sastavu Osječana bivši igrač Vrijednosnica Veljko Budimir ubacio je 16 poena, a Toni Brnas je postigao 15.

“Zadovoljni smo s pobjedom i angažmanom naših igrača. Mi od prvog dana priprema radimo na svom sustavu igre koji donosi rezultate. Osječani trenutno po imenima možda imaju i jači roster od nas, ali u njihovoj igri se vidi neuigranost”, rekao je sportski direktor Vrijednosnica Renato Martinko.

[rezultat id=”21″]

Đuro Đaković je ostvario prvu pobjedu pod novim imenom. U dosta izmijenjenom sastavu i s novim trenerom Brođani su pokazali dopadljivu igru i upisali su laganu pobjedu protiv Zaboka.

Samo prva četvrtina je bila neizvjesna, nakon toga igrači Krunoslava Krajnovića pokazuju tko je bolja momčad na parketu i do poluvremena povećavaju prednost na plus devet. U 36. minuti utakmice tamnoputi Šveđanin Brice Massamba postiže koševe za najveću prednost od 20 poena.

Kao i u pripremnim utakmicama dvojac Marko Batina (18) i Krunoslav Rimac (17) su bili najučinkovitiji u sastavu Brođana. Dobru utakmicu odigrao je i Massamba koji je uz 14 koševa upisao i sedam skokova, a ostvario je i najveću valorizaciju (21). U sastavu Zaboka najefikasniji je bio Robert Lež s 20 poena.

[rezultat id=”22″]

Pred oko 700 gledatelja košarkaši Alkara pobjedom su otvorili sezonu porazivši goste iz Križevaca rezultatom 90:78. Vrlo dobar šut za 3 poena i skokovi u napadu bili su glavno oružje Sinjana večeras.

Alkar je od samog početka dominirao. Na krilima junaka utakmice, Slavka Modrića, Alkar stvara prednost sredinom prve četvrtine i stvara prednost od 12 koševa razlike (21:9). Krajem prve i početkom druge četvrtine gosti smanjuju razliku i rezultat na semaforu je pokazivao 33:28. Kod gostiju u tom razdoblju igre koševima se ističu Patrick Rembert i Ivan Svoboda. Zadnjih 5 minuta prije završetka druge četvrtine lomi se utakmica i Alkar stvara nedostižnu prednost. Mirko Modrić postiže 8 poena, a tricama mu se pridružuju Antonio Bilić i Jure Boban. Alkar odlazi na poluvrijeme s prednošću od 23 poena.

Gosti iz Križevaca dobro otvaraju drugo poluvrijeme, no sredinom treće četvrtine Alkar vanjskim šutevima i dobrom obranom stvara prednost od 28 poena. Zadnja četvrtina donijela je opuštanje domaće momčadi, a Križevci koševima Remberta smanjuju razliku i utakmica završava rezultatom 90:78.

Najbolji u redovima Alkara bili su Slavko Modrić s 25 poena i 7 skokova te Josip Matić koji je dodao 14 poena i 13 skokova. Kod Križevčana je najbolji bio Patrick Rembert s 22 poena, 5 skokova i 3 asistencije.

[rezultat id=”19″]

Prva utakmica Kvarnera s novom, pomlađenom ekipom pokazala se i više nego uspješna. Na domaćem su terenu lakoćom svladali šibenski Jolly.

Riječani su u utakmicu ušli puni samopouzdanja, što govori i činjenica da Šibenčani u nijednom trenutku utakmice nisu imali vodstvo. Prvu četvrtinu, košem i slobodnim bacanjem, otvorio je Jure Škifić. Nedugo nakon toga pridružio mu se raspoloženi Ivica Radić, kasnije najbolji strijelac dvoboja. Gosti su se od samog početka mučili sa šutem te su tako u prvoj četvrtini ubacili sramotnih 6 poena. Druga četvrtina, na krilima sjajnog Dina Butorca, pripala je gostima, no zaostatak od 19 poena bilo je nemoguće nadoknaditi.

Drugo poluvrijeme ekipa Kvarnera odradila je rutinski, budući da su ogroman dio posla odradili u prvom dijelu. Pogađali su gotovo sva slobodna bacanja (10/11), dok goste iz Šibenika i dalje nije služio šut.

Najbolji u redovima Kvarnera bili su Radić s 24 poena, Boban s 13 poena i novi razigravač iz Slovenije, Bojan Krivec, s čak 7 asistencija. Goste su predvodili Butorac sa 16 poena i Bubalo s 12 poena i 8 skokova.