Darussafaka pala u Zagrebu

Košarkaši Cedevite pobijedili su u susretu 7. kola Eurokupa tursku Darussafaku. Turci su pali nakon produžetaka u Domu sportova. Cedevita je uspjela preokrenuti minus 17 te na kraju slaviti nakon dodatnih pet minuta igre. Heroj Vitamina bio je sjajni Roko Ukić koji je utrpao 27 poena.

Cedevita – Darussafaka 89:83 (13:17, 14:24, 19:14, 30:21; 13:9)

(Ukić 27, Nichols 20 – Johnson 13)

Cedevita se dobro držala prvu četvrtinu, a u drugoj su se gosti polako počeli odvajati. Gubili su Vitamini 17 razlike, no velikim preokretom s čak 12 postignutih trica se vraćaju u egal. Gosti su vodili cijelu utakmicu, ali Vitamini su se u četvrtoj dionici uspjeli potpuno vratiti u igru. Tricom Willa Cherrya dvije i pol minute prije kraja Cedevita izjednačuje. Isti igrač je izjednačio za 76:76 19 sekundi prije kraja te je u posljednjem napadu propustio priliku za pobjedu.

Srećom, u produžetku su stvari pošle za rukom te su se Vitamini odvojili na ugodnih plus šest i na kraju upisali vrlo važnu pobjedu te tako ostali u igri za drugi krug.