Splitu lagana pobjeda protiv Ohrida

Na Gripama su se u osmom kolu susreli domaći Split i makedonski Ohrid. “Žuti” su tražili povratak na pobjedničke staze nakon dva tijesna poraza na gostovanjima protiv Krke i Cedevite.

Druga ABA liga, 8. Kolo, 6. Prosinac

Split-Ohrid  92:73 (19:19, 25:18, 27:19, 21:17)

SPLIT: Scott 16, Kalajžić 6, Kedžo 14, Filipović 13, Marić, Marčinković 21, Najev 6, Jukić 4, Vrgoč, Špaleta 5, Širko 7, Vručinić

OHRID: Zafirov, Barry 26, Zimić 23, Doneski 3, Cogo, Lefkoski, Stojanovski, Ross 16, Janeski, Dianovski 2, Bojovski 3

Početak utakmice nam donosi vrlo rastresenu igru obje momčadi protkanu brojnim pogreškama u oba pravca igre što je rezultiralo s lakim poenima u kontranapadima. U drugoj dionici igre “Žuti” ipak dolaze do kakve takve prednosti, ponajviše odličnom igrom bekovskog trojca Filipović-Kalajžić-Scott te izvrsnim Marčinkovićem. Izvan šuterskog ritma bio je Širko i propustio domaćinima donijeti i uvjerljiviju prednost na poluvremenu.

Nakon potihog i nesigurnog ulaska u drugo poluvrijeme Split podiže tempo i odlazi na plus 11 (59:48) sredinom treće četvrtine. Nastavlja se u istom tonu i u posljednjih deset minuta utakmice, a gosti sa samo trojicom raspoloženih pojedinaca nisu mogli konkurirati u nastavku puno boljem Splitu.

Mirnom pobjedom “Žuti” su stigli do omjera 4-4 i u sljedećem kolu će tražiti prvi gostujući trijumf protiv Borca. S druge strane Makedonci su i dalje bez bodova nakon osam odigranih kola.