Debitirao novi trener: Cibona uvjerljivo do polufinala Kupa Kreše Ćosića

Košarkaši Cibone su na domaćem parketu upisali pobjedu protiv Škrljeva rezultatom 93:72. Riječ je o četvrtfinalnom susretu Kupa Krešimira Ćosića, a ovom je pobjedom zagrebačka momčad izborila polufinale gdje se pridružila Splitu, Zadru i Furniru.

Pobjeda u debiju Vladimira Jovanovića. Novi trener može biti zadovoljan, iako nije imao dovoljno vremena za upoznavanje momčadi, jer je cilj ostvaren. Prvi dio susreta je sugerirao kako su obje momčadi danas bile popustljive u obrambenom segmentu, što treneri nikako ne vole.

Prva dionica je zaključena s plus jedan za goste koji su rezultatski aktivni bili tijekom prvih 15-ak minuta susreta. Već u završnici druge četvrtine Cibosi bilježe značajnije odvajanje pa je semafor na velikom odmoru pokazivao 51:40 u korist domaćina.

Škrljevo nije odustalo – borba do samoga kraja

Hrabro su pristupili Zeleni u nastavku smanjivši čak na minus jedan sredinom treće dionice kada su došli do 57:56, ali su uostalom i ostali bez gasa iako im to glavni sponzor ne bi smio dopustiti (Adria Oil). Škrljevo je u zadnje tri minute treće četvrtine ubacilo samo tri poena pa se pred početak zadnjih deset minuta Cibona odvojila na 73:59 nakon serije koju je između ostalih inicirao Krešimir Radovčić.

Gosti su još jednom uspjeli zaprijetiti te su pet minuta prije kraja došli na 73:68. No, Scottie Reynolds je s dvije trice odmah reagirao pa su se na to nadovezali tercet Nakić-Drežnjak i Prkačin za 91:70. Velika je to bila serija kojom su Vukovi riješili pitanje pobjednika te su na kraju slavili s konačnih 93:72.

Četiri dvocifrena kod obje momčadi

Po četiri dvocifrena igrača bila su u oba sastava. Kod pobjednika je najefikasniji bio Darko Planinić sa 16 poena i šest skokova. Scottie Reynolds je ubacio 14 uz čak deset asistencija (i sedam izgubljenih lopti), Josip Bilinovac je postigao 11 poena, a Mateo Drežnjak je ubacio 10 uz pet skokova. Svi igrači Cibone su se upisali u strijelce.

Goste je predvodio Robertson s 19 poena. Jure Gunjina je ubacio 15, Adnan Arslanagić 14 uz sedam asistencija, a Ivan Vrgoč je postigao 12 poena. Kompletna statistika utakmice je dostupna na linku saveza.