Dijaspora: Marko Popović odličan, Buva održava formu

Naši igrači na privremenom radu u inozemstvu-Dijaspori, odigrali su svoje utakmice za vikend. Marko Popović je od hrvatskih reprezentativaca bio najistaknutiji igrač s 25 poena u pobjedi Fuenlabrade. Ivan Buva je uobičajeno dobar u turskom Istanbulu kojeg predvodi kao najefikasniji igrač. U Francuskoj se razbudio Miro Bilan, a u drugoj ligi Zoran Vrkić je dokazao da na njega ne treba zaboraviti. Zapaženu partiju odigrao je u Njemačkoj i Tomo Zubčić.


AUSTRIJA

  1. kolo

Vienna – Arkadia 77:88 (Jozo Brkić 24 min, 15 p, 3 sk, 2 as)

Klosterneuburg Kapfenberg 87:71 [Ante Perica (Klosterneuburg) trener; Milan Stegnjaić (Kapfenberg) 20 min, 3 p, 5 sk, 1 ol]

Graz – Furstenfeld 89:82 (Marko Car – 38 min, 10 p, 2 sk, 5 as, 1 ol, Goran Patekar trener)

Oberwart – Wels 90:87 (Edi Patekar – nije ulazio u igru)

  1. kolo

Gmunden – Oberwart (Edi Patekar – 2 min)

Kapfenberg – Vienna (Milan Stegnjaić 18 min, 5 p, 3 sk)

FurstenfeldKlosterneuburg [Marko Car (Furstenfeld) – 38 min, 18 p, 4 sk, 8 as, 3 ol, Goran Patekar (Furstenfeld) trener; Ante Perica (Klosterneuburg) trener]

Arkadia slobodni (Jozo Brkić)


BELGIJA

Oostende – Aalstar 69:38 (Luka Kotrulja – nije bio u sastavu, Dario Gjergja trener)

Kangoeroes – Antwerp 71:93 (Ivan Vraneš – nije bio u sastavu, Hrvoje Vučić – 6 min, 5 p, 3 sk, 1 ol, Damir Milačić trener)


CIPAR

AEK Larnaca – Keravnos 75:85(Tomislav Petrović – 17 min, 3 p, 4 sk, 1 as)


ČEŠKA REPUBLIKA

Opava – MMCITE Brno 80:47 (Mladen Primorac – 23 min, 6 p, 3 sk, 3 as, 1 ol)

Kolin – CEZ Nymburk 89:124 (Boris Barać nema dostupne statistike)


FRANCUSKA

Strasbourg – Le Portel 85:62 (Miro Bilan – 29 min, 13 p, 9 sk, 4 as)


FRANCUSKA DRUGA LIGA

Charleville – Nantes 81:68 (Zoran Vrkić – 19 min, 13 p, 3 sk)


GRČKA DRUGA LIGA

Ermis Agias – Iraklis 59:69 (Domagoj Bubalo – nije ulazio u igru)


ITALIJA

Reggio Emilia – Dinamo Sassari 65:63 (Darko Planinić – 12 min, 5 p, 3 sk, 1 ol, Rok Stipčević – nije ulazio u igru)

Armani Milano – Orlandina 91:54 (Mario Delaš – 20 min, 2 p, 7 sk, 1 as, 1 bl)

Venezia – Brescia 76:71 (Hrvoje Perić – 29 min, 21 p, 8 sk, 2 as, 2 ol, 2 bl)


TALIJANSKA DRUGA LIGA

Novipiu Casale – Treviglio 89:66 (Aleksandar Marciuš – 24 min, 17 p, 6 sk, 2 as, 2 bl)


IZRAEL

Maccabi Tel Aviv – Maccabi Rishon 85:74 (Neven Spahija trener)


KOSOVO

Ylli – Bashkimi 82:88 (Dragan Šekelja – 29 min, 11 p, 4 sk, 4 as, 1 bl, Denis Bajramović trener)


LATVIJA

Liepaja – Ventspils 66:93 (Tomislav Gabrić – nije bio u sastavu)


LITVA

Nevezis – Lietuvos rytas 73:83 (Mauro Veljačić 11 min, 2 p, 1 as)

Juventus – Dzukija 75:59 (Domagoj Samac – nije bio u sastavu)


MAĐARSKA

Szolnoki – Alba 88:89 (Lukša Andrić – nema dostupne statistike)

Jaszberenyi – PVSK Pannon 81:72 (Veljko Budimir 32 min, 18 p, 8 sk, 2 as, 1 ol, Marino Šarlija 28 min, 12 p, 3 sk, 3 as, 1 ol)

KTE-Duna – Atomeromu 64:70 (Teo Čizmić trener)

MAFC – ZTE 72:96 (Ivica Radić – nema dostupne statistike)


MAKEDONIJA

Blokotehna – MZT Skopje 96:88 (Jure Lalić – 23 min, 13 p, 3 sk, 1 ol)

Shkupi – Gostivar 78:89 (Juraj Segarić – nema dostupne statistike)

Kozuv – Ohrid 80:65 (Martin Junaković – 30 min, 16 p, 7 sk, 2 as, 2 ol)


NIZOZEMSKA

Groningen – Den Helder 78:56 (Drago Pašalić 15 min, 2 p, 5 sk, 1 as, 2 ol)

Den Bosch – Leeuwarden 90:79 (Silvano Poropat trener)


NJEMAČKA

ALBA Berlin Brose Baskets 81:75 [Krešimir Nikić (ALBA)nije ulazio u igru; Leon Radošević (Brose) nije ulazio u igru]

MBC – Tubingen 93:88 (Benedikt Turudić 7 min, 2 p, 2 sk, 1 bl)

Bremenhaven – Wurzburg 80:72 (Krešimir Lončar nije bio u sastavu)

Gottingen – Ulm 84:94 (Luka Babić – 19 min, 2 p, 6 sk, 3 as)

EWE OldenburgTelekom Bonn 82:86 [Mateo Bačak (Oldenburg) 11 min, 4 p; Tomislav Zubčić (Bonn) 33 min, 14 p, 8 sk, 1 ol]

Frankfurt Skyliners – Ludwigsburg (Mateo Šerić – nije ulazio u igru)


NJEMAČKA DRUGA LIGA

TrierUni Baskets 80:74 [Luka Buntić (Trier) nije ulazio u igru; Ivan Buntić (Uni) – 14 min, 3 sk]

Hamburg Karlsruhe 82:94 [Hrvoje Kovačević (Hamburg) 23 min, 20 p, 2 sk, 1 ol; Denis Vrsaljko (Karlsruhe) – nije ulazio u igru]

Vechta – Baunach (Mario Dugandžić trener)

Koln – Hanau 79:70 (Ante Gospić – 15 min, 2 sk)


POLJSKA

Anwil Wloclawek – Turow 98:74 (Ante Delaš 11 min, 9 p, 1 sk, 2 as, Josip Sobin 24 min, 14 p, 4 sk, 3 as, 1 ol, 3 bl, Igor Miličić trener)

Szczecin – Krosno 101:96 (Jakov Mustapić 32 min, 26 p, 3 sk, 2 as, 2 ol)

Ostrow – Legia 75:60 (Jure Škifić – 20 min, 5 p, 6 sk, 2 as, 1 ol)


RUMUNJSKA

Craiova – Oradea 88:90 (Ivan Siriščević 34 min, 18 p, 8 sk, 3 as)

Politehnica Iasi – Cluj Napoca 62:101 ( Željko Šakić – 20 min, 3 p, 5 sk, 4 as, 1 ol, 1 bl)


SLOVAČKA

Karlovka – Košice 70:81 (Igor Marić 32 min, 12 p, 5 sk, 2 as, 1 ol)

KomarnoPrievidza 80:78 [Miše Diminić (Komarno) 9 min, 4 p, 1 sk, Saša Janković (Komarno) 34 min, 12 p, 6 sk, 1 as, 2 ol; Marko Batina (Prievidza) 17 min, 7 p, 1 sk, 1 as]


SLOVENIJA

Hopsi Polžela – Krka 78:80 (Dino Cinac – 31 min, 23 p, 6 sk, 2 as, 1 ol, 2 bl, Paolo Marinelli – 30 min, 10 p, 2 sk, 3 as, 1 ol)

Tajfun – Olimpija 82:66 [Jakša Vulić (Tajfun) trener; Roko Badžim (Olimpija) – 33 min, 16 p, 4 sk, 4 as, 1 ol, Dražen Bubnić (Olimpija) 11 min, 5 p]

Ilirija – Zlatorog 88:70 (Stipe Modrić – 22 min, 12 p, 5 sk, 4 as, 1 ol, 2 bl)

Šenčur – Rogaška 79:64 (Ivan Batur – 30 min, 12 p, 2 sk, 1 as)

Primorska – Helios 95:106 (Marijan Čakarun – 32 min, 30 p, 8 sk, 5 as, 1 ol, 2 bl, Jurica Golemac trener)


SRBIJA

Beovuk 72 – Metalac 96:89 (Josip Mikulić – 22 min, 2 p, 5 sk, 3 as)


ŠPANJOLSKA

Bilbao Fuenlabrada 77:83 [Veljko Mršić (Bilbao) trener; Marko Popović (Fuenlabrada) – 26 min, 25 p, 2 sk, 4 as, 1 ol]

Zaragoza – Obradoiro 93:87 (Lovro Mazalin – nije ulazio u igru)

Joventut – Estudiantes 93:96 (Goran Suton 16 min, 2 p, 3 sk, 1 ol, 2 bl)

Baskonia – Barcelona 96:72 (Ante Tomić – 19 min, 8 p, 5 sk, 3 as)


ŠVEDSKA

Sodertalje – Norrkoping 73:82 (Toni Bizaca – nije bio u sastavu)

Lulea – Boras (Marin Mornar –  20)


ŠVICARSKA

Neuchatel – Monthey 62:74 (Marin Bavčević – 19 min, 3 as, 1 ol, Zvonko Buljan – 31 min, 13 p, 10 sk, 2 as, 3 ol, Nikša Bavčević trener)

Winterthur – Basel Starwings 78:100 (Petar Babić – 29 min, 20 p, 4 sk, 8 as, 1 ol, Robert Devčić – 10 min, 2 sk, 2 as, 1 ol, 1 bl)

Boncourt – SAM Massagno 78:84 (Juraj Kozić – 28 min, 2 sk, 4 as)

Pully – Swiss Central 83:73 (Luka Mandić – 5 min, 1 as)


TURSKA

Buyukcemece – Istanbul 107:78 (Ivan Buva – 33 min, 17 p, 5 sk, 1 as, 1 ol)

Fenerbahce – Anadolu Efes 100:74 (Krunoslav Simon – nije bio u sastavu)


TURSKA DRUGA LIGA

Duzce Belediye – Bursaspor 57:64 (Karlo Vragović – nije ulazio u igru)

Yalova Belediye – Selcuklu 77:78 (Fran Pilepić – 30 min, 16 p, 2 sk, 2 as, 1 ol)


VELIKA BRITANIJA

Newcastle – London 82:85 (Jure Gunjina – 9 min, 5 p, 2 as)

Napomena: Podebljana su imena klubova s našim predstavnicima te naši predstavnici

Oznake: min = minute u igri, p = broj poena, sk = broj skokova, as = broj asistencija, ol = broj osvojenih lopti, bl = broj blokada