#234

Dijaspora: Odličan nastup Bundovića, vrlo dobri naši Rumunji

Filip Bundović prvo je hrvatsko ime ovog tjedna u dijaspori. On je u pobjedu svoje Sigal Prishtine ugradio 30 poena i 18 skokova, te svoju momčad vodi prema trinaestom naslovu prvaka Kosova.

Vrlo dobre partije pružio je naš trojac u Rumunjskoj, a ukupno su šestorica naših košarkaša ovog vikenda ubacila preko 20 poena.


BELGIJA

Spirou Charleroi – Oostende 96:84 (Luka Kotrulja – nije bio u sastavu, Dario Gjergja trener)

Liege – Kangoeroes 84:96 (Hrvoje Vučić – 22 min, 14 p, 6 sk, 1 as, Damir Milačić trener)

CIPAR

APOP – AEK Larnaca 73:118 (Tomislav Petrović – nije ulazio u igru)

ČEŠKA REPUBLIKA

Jindrichuv Hradec – MMCITE Brno 66:90 (Mladen Primorac – 25 min, 8 p, 4 sk, 4 as)

Decin – CEZ Nymburk 80:99 (Boris Barać 23 min, 23 p, 6 sk, 1 bl)

ESTONIJA

Noorteliiga – Rapla 80:103 (Domagoj Bubalo – 22 min, 18 p, 8 sk, 1 ol, 1 bl)

ITALIJA

Dinamo Sassari Varese 87:91 [Darko Planinić (Sassari) 19 min, 4 p, 5 sk, 1 as, Rok Stipčević (Sassari) 33 min, 15 p, 4 as, 1 ol; Mario Delaš (Varese) 10 min, 6 p, 2 sk]

Pistoia – Venezia 93:83 (Hrvoje Perić – 28 min, 11 p, 6 sk, 5 as, 1 ol, 1 bl)

TALIJANSKA DRUGA LIGA

Latina – Novipiu Casale 75:64 (Aleksandar Marciuš – nije ulazio u igru)

IZRAEL

Maccabi Tel Aviv – Ironi Nahariya 95:86 (Neven Spahija trener)

KOSOVO

Ylli – Trepča 92:73 (Dragan Šekelja – 11 min, 2 p, 6 sk)

Kerasan – Sigal Prishtina 88:114 (Filip Bundović – 24 min, 30 p, 18 sk, 4 as, 1 ol, 2 bl)

LATVIJA

Jurmala – Jekabpils 90:85 (Domagoj Samac – 29 min, 8 p, 7 sk, 3 as, 1 ol)

LITVA

Vytatas – Nevezis 77:90 (Mauro Veljačić nije ulazio u igru)

Žalgiris – Lietkabelis 85:72 (Dominik Mavra – 27 min, 9 p, 1 sk, 5 as, 1 as)

MAĐARSKA

Kaposvari – Atomeromu 74:72 (Teo Čizmić trener)

SzolnokiZTE 93:89 [Lukša Andrić (Szolnoki) 23 min, 18 p, 4 sk, 1 as, 1 bl; Ivica Radić (ZTE) 32 min, 21 p, 7 sk, 1 bl]

PVSK Pannon – Sopron 84:57 (Veljko Budimir 22 min, 13 p, 1 as, 1 ol, Marino Šarlija 24 min, 6 p, 1 sk, 1 as, 1 ol)

MAKEDONIJA

Gostivar – Strumica 94:49 (Juraj Segarić – 19 min, 8 p, 1 sk, 14 as, 1 ol)

Ohrid – MZT Skopje 63:91 (Jure Lalić 25 min, 16 p, 9 sk)

NIZOZEMSKA

Groningen slobodni (Drago Pašalić)

Leeuwarden – Den Bosch 82:90 (Silvano Poropat trener)

NJEMAČKA

Bayern – ALBA Berlin 72:91 (Krešimir Nikić – nije bio u sastavu)

Gotha – MBC 70:74 (Benedikt Turudić – 1 min)

Telekom Bonn – Frankfurt 75:79 (Tomislav Zubčić 20 min, 12 p, 4 sk)

Gottingen – Brose Baskets 105:98 (Leon Radošević 26 min, 12 p, 4 sk, 3 as)

Wurzburg Ulm 74:91 [Krešimir Lončar (Wurzburg) nije bio u sastavu; Luka Babić (Ulm) 27 min, 12 p, 8 sk, 5 as, 1 ol]

Ludwigsburg – Jena 91:62 (Mateo Šerić nije ulazio u igru)

Bayreuth – EWE Oldenburg 98:102 (Mateo Bačak 1 min)

NJEMAČKA DRUGA LIGA

Trier – Kirchheim 75:82 (Luka Buntić 6 min, 6 p, 1 ol)

Karlsruhe – Ehingen 86:93 (Denis Vrsaljko – nije ulazio u igru)

Vechta – Hamburg 93:61 (Hrvoje Kovačević 28 min, 10 p, 5 sk, 2 as, 1 ol)

KolnUni Baskets 69:56 [Ante Gospić (Koln) 16 min, 5 p, 7 sk; Ivan Buntić (Uni) 10 min, 1 p, 3 sk]

Baunach – Phoenix Hagen 98:76 (Mario Dugandžić trener)

POLJSKA

Szczecin – Ostrow 77:82 (Jure Škifić 24 min, 4 p, 6 sk, 1 as, 1 ol)

Anwil Wloclawek slobodni (Ante Delaš, Josip Sobin, Igor Miličić trener)

Rosa Radom – Krosno 92:80 (Jakov Mustapić 15 min, 4 p, 2 sk, 1 as, 1 ol)

RUMUNJSKA

Cluj Napoca – Timisoara 93:91 (Željko Šakić – 26 min, 16 p, 6 sk, 1 as, 2 ol)

Phoenix Galati – Craiova 82:102 (Ivan Siriščević 40 min, 27 p, 7 sk, 5 as, 1 ol, 1 bl, Ivan Mikulić – 34 min, 18 p, 6 sk, 8 as, 1 ol)

SLOVAČKA

PrievidzaKomarno 71:78 [Marko Batina (Prievidza) 17 min, 6 p, 1 bl; Saša Janković (Komarno) 14 min, 3 p, 3 sk, 2 as, 1 ol]

Košice – Iskra Svit 102:89 (Igor Marić 32 min, 17 p, 6 sk, 4 as, 2 ol, 1 bl)

SLOVENIJA

Helios – Olimpija 87:73 (Roko Badžim – 19 min, 3 p, 4 sk, 3 as, Dražen Bubnić – 20 min, 11 p, 2 sk, 1 as)

Krka Rogaška 96:78 [Dino Cinac (Krka) – 15 min, 13 p, 1 sk, Paolo Marinelli (Krka) – 25 min, 8 p, 2 sk, 2 as, 1 ol; Ivan Batur (Rogaška) 12 min, 3 p, 1 sk]

PrimorskaIlirija 89:78 [Marijan Čakarun (Primorska) – 23 min, 15 p, 3 sk, 2 as, 1 ol, 1 bl, Jurica Golemac (Primorska) trener; Stipe Modrić (Ilirija) – 34 min, 18 sk, 4 sk, 2 as, 1 ol, Filip Tončinić (Ilirija) – 10 min, 8 p, 3 sk, 1 ol]

Tajfun – Šenčur 87:90 (Jakša Vulić trener)

SRBIJA

Spartak – Metalac 92:87 (Josip Mikulić – nije ulazio u igru)

ŠPANJOLSKA

Baskonia – Fuenlabrada 95:63 (Marko Popović – 22 min, 12 p, 2 sk, 4 as)

Estudiantes – Burgos 100:76 (Goran Suton 25 min, 5 p, 9 sk, 3 as, 1 ol, 1 bl)

Zaragoza Bilbao 81:61 [Lovro Mazalin (Zaragoza) – 1 min; Veljko Mršić (Bilbao) trener]

Obradoiro – Barcelona 73:76 (Ante Tomić – 26 min, 20 p, 4 sk, 2 as, 2 ol, 1 bl)

ŠPANJOLSKA DRUGA LIGA

Araberri – Lleida 93:84 (Leo Čizmić – 12 min, 12 p, 4 sk, 1 as, 1 ol)

Sammic ISB – Barcelona II 66:86 (Luka Šamanić – nije bio u sastavu)

Oviedo – Palencia 73:72 (Zoran Vrkić – 16 min, 5 p, 1 sk, 1 bl)

ŠVEDSKA

Lulea – Jamtland 89:70 (Toni Prostran – 28 min, 14 p, 1 sk, 5 as)

Sodertalje – Uppsala 79:70 (Toni Bizaca – 23 min, 22 p, 3 sk, 2 as)

Norrkoping – Boras 80:68 (Marin Mornar – 21 min, 12 p, 2 sk)

ŠVICARSKA

Neuchatel Boncourt 104:68 [Marin Bavčević (Neuchatel) 22 min, 3 p, 2 sk, 8 as, 1 bl, Zvonko Buljan (Neuchatel) 16 min, 8 p, 5 sk, 5 as, Nikša Bavčević (Neuchatel) trener; Juraj Kozić (Boncourt) 37 min, 17 p, 6 sk, 2 as, 1 ol, 1 bl]

Pully – Basel Starwings 92:95 (Petar Babić – 45 min, 23 p, 6 sk, 5 as, Robert Devčić – 6 min)

Swiss Central – Winterthur 105:99 (Luka Mandić – 7 min, 4 p, 1 sk)

TURSKA

Pinar Karsiyaka – Buyukcemece 103:98 (Marko Banić – 27 min, 10 p, 4 sk, 1 ol)

Istanbul – Besiktas 56:69 (Ivan Buva – 16 min, 12 p, 5 sk, 1 ol)

Anadolu Efes – Tofas 87:79 (Krunoslav Simon – 34 min, 9 p, 4 sk, 7 as, 1 bl)

TURSKA DRUGA LIGA

Bursaspor Selcuklu 99:76 [Karlo Vragović (Bursaspor) 28 min, 14 p, 5 sk, 7 as; Fran Pilepić (Selcuklu) 36 min, 3 p, 4 sk, 5 as, 1 ol]

VELIKA BRITANIJA

  1. kolo

Newcastle – Leeds 120:68 (Jure Gunjina – 28 min, 12 p, 7 sk, 4 as, 1 ol, 1 bl)

  1. kolo

Surrey – Newcastle 93:79 (Jure Gunjina – 28 min, 14 p, 3 sk, 1 as, 1 ol)

Napomena: Podebljana su imena klubova s našim predstavnicima te naši predstavnici

Oznake: min = minute u igri, p = broj poena, sk = broj skokova, as = broj asistencija, ol = broj osvojenih lopti, bl = broj blokada