Dijaspora: Odlični Budimir i Popović, niz vrlo dobrih diljem Europe

Novi tjedan iza nas donio nam je i nove nastupe brojnih hrvatskih košarkaša u dijaspori. Na najvišim, prvoligaškim razinama, odlične su partije pružili već standardno dobri Veljko Budimir te Marko Popović, a na nižim razinama posebno su impresivni bili Hrvati u drugoj i trećoj njemačkoj ligi. Velik je broj naših košarkaša proteklog pružio vrlo dobre nastupe diljem Europe, a više o svemu možete pronaći u nastavku.

[prank p=”AUSTRIJA” ekipa=””]

St. Polten – UBSC Graz 98:103

Milan Stegnjaić – 40 min, 15 p, 3 sk, 1 as, 1 ol

Wels – Gmunden 67:76

Gmunden – Klosterneuburg 87:76

Krešimir Bašić – trener

AUSTRIJSKA DRUGA LIGA

Basket Flames

Marko Morić – slobodan
[/prank]

[prank p=”BELGIJA” ekipa=””]

Oostende – Spirou 98:91

Dario Gjergja – trener

[/prank]
[prank p=”BUGARSKA” ekipa=””]
Lukoil Academic – Cherno More 84:74

Jure Lalić – 19 min, 18 p, 5 sk

[/prank]

[prank p=”FRANCUSKA” ekipa=””]

FRANCUSKA DRUGA LIGA

Bourg – Boulogne 78:73

Vedran Morović – 21 min, 11 p, 1 sk, 1 as, 3 ol

[/prank]
[prank p=”GRČKA” ekipa=””]

Sljedeće kolo igraju 15. ožujka

[/prank]
[prank p=”ITALIJA” ekipa=””]

Virtus Roma – Vanoli Cremona 85:80

Šime Špralja – 18 min, 9 p, 4 sk

Cimberio Varese – Sutor Montegranaro 69:75

Željko Šakić – 26 min, 6 p, 6 sk

Umana Venezia – Granarolo Bologna 82:74

Hrvoje Perić – 20 min, 19 p, 5 sk, 2 ol, 1 bl

TALIJANSKA DRUGA LIGA

Upea Capo d’Orlando nije bilo utakmica za vikend

Sandro Nicević

TALIJANSKA TREĆA LIGA

Firenze nije bilo utakmica za vikend

Damir Rančić

[/prank]

[prank p=”IZRAEL” ekipa=””]

Maccabi Tel Aviv – Netanya 89:66

Andrija Žižić – 20 min, 5 p, 6 sk, 2 as

[/prank]

[prank p=”JAPAN” ekipa=””]
Wakayama Trians – Toshiba BT 100:86

Željko Pavličević – trener

Tsukuba Robots – Hitachi 77:86

Ljubiša Vrcelj – nije bio u momčadi

[/prank]

[prank p=”KOSOVO” ekipa=””]

Sigal Priština – Peja 79:61

Josip Blajić (Sig) – nije bio u momčadi

Teo Šimović – 27 min, 3 p, 4 sk, 2 as, 1 ol

[/prank]

[prank p=”LITVA” ekipa=””]
Juventus – Lietkabelis

Goran Vrbanc – nije bio u sastavu

Lietuvos rytas – slobodnan

Aco Petrović – trener

[/prank]
[prank p=”MAĐARSKA” ekipa=””]

PVSK Pannon – Jaszberenyi 93:67

Veljko Budimir (Pan) – 33 min, 28 p, 7 sk, 3 as, 1 ol

Marino Šarlija (Pan) – 19 min, 11 p, 4 sk, 3 ol

Bruno Šundov (Jas) – 28 min, 15 p, 7 sk, 2 bl

Marso NYKK – PVSK Pannon 76:88

Matija Poščić (Mar) – 14 min, 2 sk, 1 as

Veljko Budimir (Pan) – 38 min, 21 p, 10 sk, 2 as, 3 ol

Marino Šarlija (Pan) – 23 min, 11 p, 9 sk, 1 bl

Jaszberenyi – Kormend 88:79

Bruno Šundov – 29 min, 21 p, 10 sk, 1 ol

Kaposvari – Atomeromu 76:84

Hrvoje Puljko – 33 min, 14 p, 3 sk, 4 ol

[/prank]

[prank p=”NIZOZEMSKA” ekipa=””]
Den Bosch – GasTerra Groningen 64:77

Ivica Skelin – trener
[/prank]
[prank p=”NORVEŠKA” ekipa=””]

Asker Aliens – Gimle 82:80

Igor Sedlar – 19 min, 6 p, 3 sk

[/prank]

[prank p=”NJEMAČKA” ekipa=””]

Vechta – MBC 70:72

Hrvoje Kovačević – nije bio u momčadi

Silvano Poropat – trener

Ludwigsburg – Fraport SKY 77:76

Mario Stojić  – 18 min, 4 p, 2 sk

EWE Baskets – ALBA 82:73

Leon Radošević – 20 min, 11 p, 5 sk, 1 as

Bayern Muenchen – Trier 72:60

Luka Buntić – nije bio u momčadi

Marin Petrić – 5 min

NJEMAČKA DRUGA LIGA:

NBC – Kirchheim 97:86

Ivan Buntić – 13 min, 7 p, 3 sk, 2 ol

ETB Wohnbau – Magdeburg 89:63

Marco Buljević – 29 min, 22 p, 2 sk, 3 as

NJEMAČKA REGIONAL LIGA

Baskets 98 Volklingen – Heidelberg 106:88

Matteo Juričić – 36 min, 28 p, 5 sk, 5 as

Đuro Bjegović – 40 min, 43 p, 12 sk, 4 as

Miloš Drča – nije bio u momčadi

[/prank]

[prank p=”PORTUGAL” ekipa=””]

DRUGA LIGA

Leca – Illiabum 53:88

Filip Torić – 26 min, 17 p, 7 sk, 1 as, 1 ol

[/prank]

[prank p=”RUMUNJSKA” ekipa=””]

Pitesti Sibiu 69:80

Pankracije Barać (Pit) – 38 min, 16 p, 1 sk, 4 as, 1 ol

Matija Češković (Sib) – 40 min, 20 p, 2 sk, 5 as, 1 ol

GAZ Metan – Timba 86:81

Vedran Nakić – 34 min, 18 p, 2 sk, 3 as, 2 ol

Craiova – Concordia 111:57

Petar Babić – 31 min, 17 p, 5 sk, 8 as, 1 ol

Rovinari – Ploiesti 74:95

Ante Krapić – 15 min, 8 p, 2 sk

Ploitesti – Oradea 79:66

Ante Krapić – 19 min, 3 p, 1 sk

Farul Constanta – Steaua 53:87

Steaua – GAZ Metan 80:55

Nikša Bavčević – trener

[/prank]

[prank p=”RUSIJA(VTB)” ekipa=””]

Khimky – Tsmoki Minsk 99:69

Krešimir Lončar – 22 min, 14 p, 9 sk, 3 as, 1 ol, 1 bl, 3 il

Marko Popović – 24 min, 23 p, 3 as, 1 bl, 2 il

Lokomotiv – BC Donetsk igraju 16. ožujka

Krunoslav Simon

Lyetuvos Rytas – PGE Turow 101:79

Aco Petrović – trener

[/prank]
[prank p=”SLOVAČKA” ekipa=””]

Iskra Svit – Handlova 98:65

Andrija Hrkač – 16 min, 2 p, 1 sk, 1 as

Saša Janković – 19 min, 10 p, 2 sk, 2 as, 1 ol

Rudolf Jugo – trener

Nitra – Komarno 88:89

Sven Smajlagić – 13 min, 5 p, 2 sk, 2 as

Prievidza – Banska Bystrica 109:65

Marko Batina – 23 min, 24 p, 3 sk, 1 ol

Dražen Klarić – 18 min, 6 p, 1 sk, 1 ol

Stjepan Tešija – 27 min, 8 p, 5 sk, 2 as, 3 ol

Rudolf Jugo – trener

[/prank]
[prank p=”SLOVENIJA” ekipa=””]

Grosuplje – Geoplin Slovan 88:55

Vjeran Soldo – 25 min, 6 p, 4 sk, 1 ol

Stipe Modrić – 20 min, 8 p, 10 sk

Helios – Zlatorog 85:87

Igor Marić (Hel) – 32 min, 9 p, 3 k, 1 as

Frano Marasović (Zla) – 16 min, 5 p, 6 sk, 1 as

Union Olimpija – Partizan 66:59

Jakov Vladović – 31 min, 12 p, 3 sk, 1 as

Paolo Marinelli – nije ulazio u igru

Dražen Bubnić – ozlijeđen

Rogaška – Tajfun 76:60

Jozo Brkić (Rog) – 15 min, 4 p, 2 sk, 1 as, 1 ol

Mladen Primorac (Taj) – 18 min, 6 p, 4 sk, 3 as

Crvena Zvezda – Krka 78:65

Zvonko Buljan – 28 min, 11 p, 6 sk, 2 as, 2 ol

[/prank]
[prank p=”ŠPANJOLSKA” ekipa=””]

Rio Natura Monbus – Real Madrid 68:83

Mario Delaš (RNM) – 32 min, 11 p, 3 sk, 1 as

Dontaye Draper (Rea) – ozljeda

CB Canarias – Estudiantes ot 94:96

Marko Banić – 15 min, 3 p, 2 sk, 1 ol

Bilbao Baskets – Cajasol 79:82

Damir Markota – 13 min, 3 p, 1 ol

Fran Pilepić – 10 min, bez učinka

Zoran Vrkić – nije ulazio u igru

CAI Zaragoza – Gran Canaria 77:84

Damjan Rudež – 26 min, 8 p, 2 sk, 2 as

Murcia – Valencia 76:85

Velimir Perasović – trener

Valladolid – FC Barcelona 66:111

Ante Tomić – nije bio u momčadi

Mario Hezonja – 20 min, 9 p, 3 sk, 6 as

ŠPANJOLSKA DRUGA LIGA

Cocinas.com – Melilla 83:76

Ante Gospić – 18 min, 7 p, 4 sk, 1 as

Breogan – Planasa Navarra 93:59

Ivan Krolo – 4 min, 2 p

ŠPANJOLSKA TREĆA LIGA

Zornotza – Azpeitia 86:84

Ivan Ćubela – 11 min, 5 p, 1 sk, 1 as, 2 ol

Marin – Castello 82:91

Dino Erceg – nije bio u momčadi

[/prank]
[prank p=”ŠVEDSKA” ekipa=””]

Sodertalje – Nassjo 81:77

Toni Bizaca – 32 min, 11 p, 6 sk, 1 as, 1 bl

Dino Butorac – 14 min, 6 p, 1 sk, 1 as

Eco Orebro – Jamtland 79:88

Mario Pešut – 24 min, 3 p, 4 sk, 9 as
[/prank]
[prank p=”ŠVICARSKA” ekipa=””]

Lugano Tigers – Boncourt 76:55

Marin Bavčević – 15 min, 3 p, 1 sk, 2 as, 1 ol

Starwings – Geneve Lions 57:71

Robert Devčić (Sta) – nije ulazio u igru

Andrej Štimac (Gen) – 33 min, 13 p, 3 sk, 2 as, 1 bl

Ivan Rudež (Gen) – trener

Monthey – Fribourg 73:60

Marko Kraljević – nije ulazio u igru

[/prank]

[prank p=”TURSKA” ekipa=””]

Tofas – Karsiyaka 71:69

Rok Stipčević – 30 min, 9 p, 6 as, 2 sk, 1 ol, 1 il

Turk Telekom Fenerbahče 63:69

Lukša Andrić (Tur) – 18 min, 11 p, 2 sk, 1 ol, 3 il

Bojan Bogdanović (Fen) – 21 min, 9 p, 2 sk, 1 as, 2 il

Luka Žorić (Fen) – 11 min, 7 p, 5 sk, 2 il

Anadolu Efes – TED Kolejliler 93:75

Zoran Planinić – 21 min, 1 p, 5 as, 2 sk, 1 bl, 2 il

Stanko Barać – nije u sastavu zbog ozljede

Aliaga – Trabzonspor 84:92

Andrija Stipanović – 22 min, 11 p, 6 sk, 1 ol

 Bešiktaš – Usak 85:80

Tomislav Ružić – 9 min, 9 p, 1 ol

TURSKA DRUGA LIGA:

Ankara DSI Era – Istanbul DSI  85:79

Nenad Delić – 28 min, 16 p, 9 sk, 4 as, 1 ol, 3 il

[/prank]

[prank p=”UKRAJINA” ekipa=””]

Khimik – Mykolaiv 100:72

Mateo Kedžo – 24 min, 11 p, 6 sk, 1 as

[/prank]
[prank p=”UJEDINJENO KRALJEVSTVO” ekipa=””]
Biringham – Glasgow Rocks 75:96

Fran Urli – 26 min, 15 p, 4 sk, 4 as
[/prank]

Ako i dalje ako primjetite da neki igrač nedostaje javite nam na mail crosarka@gmail.com ili na našu Facebook stranicu.


Napomena: Podebljana su imena klubova s našim predstavnicima Oznake: min = minute u igri, p = broj poena, sk = broj skokova, as = broj asistencija, ol = broj osvojenih lopti, bl = broj blokada