Dinamo bez problema do prednosti u polufinalu

U prvoj utakmici polufinala doigravanja za HT Premijer ligu Dinamo je u KC Dražen Petrović nadigrao Jazine Arbanase 104:89 u susretu gdje se već nakon nekoliko minuta vidjela razlika u kvaliteti ovih dviju momčadi. Zadrani su u Zagreb doputovali bez najiskusnijeg igrača Marka Šarca i nisu mogli parirati Plavima koji su nakon šest minuta vodili 21:4 uz 9 poena novopridošlog Dubrovčanina Matea Vidovića. Furiozno prvo poluvrijeme Dinama završeno je sa 60 ubačenih poena i +22 (60:38).

U nastavku je Dinamo rutinski završio susret uz tek nešto bolji nastup gostiju u posljednjoj četvrtini koji su s minus 29 (87:58) stigli na minus 13 (102:89) u završnici susreta.

Momačd Milana Ličine predvodio je Marko Jurič s 29 poena. Vidović je ubacio 14, a Luka Šušak 10. U premijernom nastupu Nenad Delić je ubacio 6 poena uz 8 asista. Jazine su predvodili Maksim Matulina (16), Krševan Klarica (15), Filip Paponja (14) i Domagoj Horvat (13).

”Danas smo stvarno funkcionirali odlično od prve do zadnje minute i pokazali da smo dobro radili u ovom periodu. Jazine su po običaju bile agresivne i rastrčane s maksimalnom borbom, ali smo mi danas bili bolji. Stigli smo do prve pobjede i sada idemo u Zadar vidjeti što nas tamo čeka”naglasio je trener Dinama Milan Ličina.

”Čestitao bih Dinamo na zasluženoj pobjedi. Ovo je za nas novo iskustvo i nadamo se da ćemo u nedjelju u Zadru ozbiljnije parirati Dinamu. Otvorili smo dosta mekano prvo poluvrijeme gdje je Dinamo otišao na veliku razliku a kasnije smo pokušavali stići gdje smo se previše potrošili” – rekao je strateg gostiju Marko Selin.