Dinamo i Cedevita ostali nepobjedivi

Cedevita Junior i Dinamo nastavili su niz nepobjedivosti u Prvoj ligi. Na gostovanjima u Puli i Zadru upisali su nove pobjede, a Zapruđe je drugi uzastopni poraz upisalo u Rijeci.

Cedevita Junior je slavila u Puli 103:82 u utakmici gdje je dominirala u prvoj i trećoj četvrtini u kojima je ubacila po 31 poen. Predvođeni Šabićem, Bošnjakom i Krstanovićem momčad Marka Trninića je furiozno ušla u ovaj susret i povela 26:14, a prvi period dobila 31:19. Sredinom druge četvrtine nakon poena Ušića i Smajlagića bilo je 22 razlike (45:23). Tada je uslijedio pad igre CJ, što su domaćini preko Bilalovića i Klepe kaznili i serijom 17:2 došli na minus 7 (47:40). Sve dvojbe su rješene u završnici treće četvrtine kada su Šabić i Smajlagić ubacili trice, a Bošnjak vezao četiri poena za +19 (79:60). U posljednjoj četvrtini bilo je i 26 razlike (97:71).

“Čestitam mojim igračima na borbi a Puli 1981 na fer i korektnoj utakmici. Odlično smo ušli u utakmicu, napadački smo bili nadmoćni, poveli dvadesetak razlike ali došlo je do određenog pada u igri pa je na poluvremenu bilo 8 koševa razlike. U drugom dijelu smo kontrolirali igru i rezultat i pobjeda nije dolazila u pitanje. Zadovoljan sam s napadačkim dijelom ali obrambeno moramo biti bolji, dopustili smo protivnicima15 koševa iz skoka u napadu i to su stvari koje moramo ispraviti do iduće utakmice.”..kazao je trener CJ Marko Trninić, a prenosi KK Cedevita Junior

Sven Smajlagić i Matej Bošnjak su ubacili po 20 poena, Stipe Krstanović 19 uz 11 skokova, a Emir Šabić 15. Kod Pule 1981 Matija Bilalović je ubacio 21, a Martin  Klepo 20.

Dinamo je slavio u Zadru kod Jazine Arbanasa 67:62 iako je imao 18 razlike na početku posljednje četvrtine. Bez Marka Juriča i Filipa Torića Dinamo je bolje otvorio utakmicu (11:4) i uz raspoloženog Ivana Radmana dobio prvo poluvriijeme 32:23. U nastavku su kontrolirali rezultat i u trećoj četvrtini u nekoliko navrata uz trice Mislava Majića i Luke Šuška imali 12 razlike. Činilo se da će završnica biti rutinska jer su u posljednjih pet minuta ušli s + 14 (60:46), ali nekoliko izgubljenih lopti kaznili su domaćini koji su nakon trice Dine Butorca na 50 sekundi prije kraja stigli na minus 3 (62:65). Ipak nakon promašaja trice Filipa Paponje bacanjima je pobjedu potvrdio Ivan Nakić Vojnović.

Matija Maljić je predvodio Dinamo s 13 poena. Nakić Vojnović je dodao 12 uz 9 skokova, a Hrvoje Garafolić 10 uz 11 skokova i 7 asistencija. Radman je utakmicu završio s 10 poena. Jazine je predvodio Mihael Buljan (17), a Butorac je dodao 15 poena.

Zapruđe je s povratnikom na klupi Sinišom Mesićem poraženo kod Kvarnera 78:67 u utakmici koju je Siniša Štemberger otvorio s dvije trice (7-0), a Zapruđe je u drugoj četvrtini u četiri navrata uspijeli izjednačiti, ali na odmoru zaostajati 39:33. Predvođeni Štembergerom domaćini su u trećoj četvrtini imali 12 razlike (59:47) što Zapruđe do kraja susreta nije uspijelo ozbiljnije ugroziti.

Štemberger je utakmicu završio s 23 poena. Filip Tončinić je dodao 19 uz 9 skokova. Kod Zapruđa Tomislav Garvanović je ubacio 17 uz 8 skokova, Josip Škara 15, a Dorian Ribarić (7 as) i Dominik Joksimović po 8.