Dinamo pregazio Jazine i ušao u finale!

Košarkaši Dinamo Zagreba slavili su protiv Jazina u drugoj polufinalnoj utakmici Prve muške lige te se rezultatom 2:0 plasirali u finale gdje ih čeka Cedevita Junior.

Nakon što su tijekom tjedna slavili u KC Dražen Petrović, Dinamovci su stigli u goste Jazinama u utakmici koja je igrana u dvorani 3 ŠC-a Višnjik. Od prve do posljednje minute Zagrepčani su bili bolja momčad i apsolutno dominirali parketom. Momčad Milana Ličine je nakon uvodnih deset minuta vodila s čak 20 poena razlike (10:30), da bi ta prednost do poluvremena narasla na pomalo nevjerojatnih 24:62.

Dvoboj lišen svake neizvjesnosti u nastavku je bio tzv. ‘odrađivanje posla’. Prednost Zagrepčana u nijednom trenutku nije opadala, dapače, ona je s vremenom bila sve veća. Krajnji rezultat bio je 52:113 i on najbolje opisuje odnose snaga ove dvije momčadi danas.

Najbolji pojedinac susreta je bio Ivan Nakić-Vojnović s 20 poena uz 6 skokova i 2 asistencije, Nenad Delić je dodao 16 poena. Kod zadarske momčadi nešto bolji od ostatka je bio Tomislav Buljan s 11 poena i 8 skokova.

Finale doigravanja za ulazak u HT Premijer ligu igrat će Cedevita Junior i Dinamo Zagreb, a Cedevitaši će biti domaćini prvog dvoboja u subotu, 24. travnja, u Domu košarke Cedevita.