Nastavlja se briljantna forma Tomislava Zubčića!

U 29. kolu turske TBL lige Tofas Bursa je na domaćem parketu bila bolja od Darussafake rezultatom 101:89 i na taj način osigurala četvrtu poziciju na kraju regularnog dijela sezone.

Prvo poluvrijeme donijelo je izuzetno izjednačen dvoboj, pa se tako na veliki odmor otišlo s 50:48 za Tofas. Susret je prelomljen u trećoj dionici kada su domaćini ubacili čak 31 poen, a goste limitirali na samo 13 te tako u zadnjih 10 minuta ušli s čak 20 poena razlike. Ključna je bila izvrsna preciznost Tofasa za tri poena do 30. minute (11/17). Do posljednjeg sučevog zvižduka nije bilo neizvjesnosti, Tofas je sa sigurnošću zadržao vodstvo i slavio 101:89.

Prvo ime dvoboja bio je hrvatski košarkaš Tomislav Zubčić koji tako nastavlja izvrsnu formu, danas je ubacio 21 poen uz 6 skokova i 4 asistencije. Šut iz igre bio mu je 6/10. Podsjetimo, Zubčić je ranije izjavio da neće igrati za reprezentaciju Hrvatske sve dok je vodi Veljko Mršić.