Dinamo svladao Cedevitu i izborio majstoricu!

Košarkaški klub Dinamo Zagreb svladao je u drugoj utakmici finala Prve muške lige Cedevitu Junior u dvoboju igranom u KC Dražen Petrović rezultatom 88:80 te tako izjednačio seriju na 1:1 i izborio majstoricu za ulazak u HT Premijer ligu!

Imali su Cedevitaši blagu rezultatsku prednost u prvom poluvremenu koje su zaključili s vodstvom 41:45, ali ključnom se pokazala treća dionica dvoboja. U njoj je Dinamo krenuo furiozno te preuzeo vodstvo, a ubačajem Vidović i Delića poveo 62:53 u 27. minuti. Nezadrživo je bio iznimno raspoloženi Marko Jurič te se u posljednjih deset minuta ušlo s prednošću Dinama 67:62.

Sredinom zadnje četvrtine Ušić je poravnao rezultat, a Krstanović na manje od četiri minute od posljednjeg sučevog zvižduka doveo Cedevitu u prednost 73:75. Pri rezultatu 77:80 za goste, Marko Jurič je vezao sedam poena te na 19 sekundi prije isteka vremena odveo Dinamo do 84:80. Ubrzo je Vragović izgubio loptu, a Plavi su preko Garafolića te Vidovića zaključili dvoboj te upisali pobjedu 88:80.

Marko Jurič je za pobjednike ubacio 25 poena uz 5 skokova i 7 asistencija, Hrvoje Garafolić je dodao 22 poena te 7 skokova. Kod Cedevite je najbolji bio Stipe Krstanović s 18 poena.

Cijelu statistiku možete pogledati ovdje.