Ragusa na korak do titule nakon pobjede u Zagrebu

U drugoj utakmici finalne serije ženske Premijer lige Ragusa je slavila na gostovanju Zagrebu protiv Medveščaka rezultatom 76:63. Dubrovčanke su drugom pobjedom u seriji došle na korak do povijesnog naslova prvaka nakon što im je prošle sezone nepravedno oduzeta titula. Gosparke će titulu moći potvrditi u nedjelju u Gospinom polju.

Susret su bolje otvorile gošće koje su na startu koševima Vrsaljko, Todorić, Stojanović i Miloglav povele sa 16:5, a prvu četvrtinu dobile 22:14. Tijekom druge četvrtine Ragusa je imala 14 razlike (35:21), no domaće igračice se nisu predavale. Naime, slijedi serija 17:1 za vodstvo na poluvremenu. Petrak, Nimac Strize i Skorić bila je četvorka koja je donijela preokret Medekicama.

No, bivša Medekica Iva Todorić zajedno s Romanom Stojanović režira novu seriju pa gošće vode s plus 15 na kraju treće dionice. To je bila prijelomna točka susreta pošto je Ragusa u preostalih deset minuta bez problema zadržala prednost koja je rasla i do 20 razlike.

”Čestitam Ragusi na pobjedi. Jednostavno puno su bolje ušle u drugo poluvrijeme. Mi se jesmo vratili u drugoj četvrtini kada smo preokrenuli minus 14, ali opet nam se dogodi psihološka blokada u napadu gdje u trećoj četvrtini zabijemo samo 7 poena. Propustili smo iskoristiti neke situacije jer smo tražili bolja rješenja, a ta bolja rješenja smo propustili. Morat ćemo poraditi na tome da uzimamo šuteve koji su nam slobodni. Nismo ni danas uspijeli iskontrolirati njihov napadački skok gdje smo primili puno laganih poena iz reketa. Pokušat ćemo u Dubrovniku ispraviti neke stvari i odigrati bolje drugo poluvrijeme nego u ove prve dvije utakmice”..kazala je Iva Borović Gregov koja je kao trener debitirala na klupi Medveščaka.

”Mi smo zadovoljni sa našom igrom. Opet smo igrali ono što smo željeli, a to je da igramo što više po koš i naše centre. Kada smo zastali onda nam se Medveščak približio. Srce smo ostavili na terenu i nadamo se da ozljeda Ivane Matić nije ozbiljnija. Vjerujemo da ćemo u Dubrovniku slaviti i osvojiti naslov”…kazala je Cvetana Matić, trenerica Raguse.

Ragusu su predvodile Ana Vrsaljko s 23 poena te Carmen Miloglav s 18. Iva Todorić i Romana Stojanović imale su double-double učinke, po 13 poena i 13 skokova, odnosno 13 poena i 11 skokova za Stojanović. Todorić je pritom imala i pet asistencija. Ana Petrak je predvodila Medveščak s 14 poena i deset asistencija. Lea Hajdin je upisala 13, a Strize i Mandić su dodale po 11 poena.