Domaćinska večer u Euroligi

Večeras su odigrane četiri utakmice 22. kola Eurolige gdje su sve četiri domaće momčadi upisale pobjede. Već smo pisali o mogućnosti da Panathinaikos napusti Euroligu zbog suspenzije koju je Euroliga odredila njihovom predsjedniku. Navijači i igrači su pred utakmicu “održali prosvjed” jer su ostali pored svoje klupe za vrijeme uobičajene “uvodne špice” i himne Eurolige. Inače, PAO je ugostio Baskoniju te na kraju slavio u utakmici u kojoj su Grci imali nakon treće četvrtine visokih plus 14, ali su na kraju uspjeli jedva spasiti utakmicu. Zanimljivo, jedan od sudaca na utakmici bio je naš Sreten Radović.

Maccabi našeg Nevena Spahije bez problema je sredio Barcelonu koju je vodio trener njihove B momčadi. Novi trener bi trebao doći do subote kako bi vodio momčad u prvenstvenom ogledu protiv Bilbaaa. Izraelci su vodili većinu susreta, a Katalonci su malo zaprijetili u trećoj dionicu vrativši se u igru. Spahija je u nastavku razbudio svoju momčad pa se Maccabi odvaja i na kraju upisuje slavlje s 12 poena prednosti. Ante Tomić bio je jedan od boljih pojedinaca u svojoj momčadi s 14 poena i pet skokova.

Unicaja je svladala turski Efes, a ni nasljednik Velimira Perasovića, Ataman, nikako ne nalazi dobitnu formulu kako bi “trgnuo” svoje igrače. Španjolci su već na početku stvorili osjetniju prednost te su je uspješno održali do kraja. Turci su se pet minuta prije kraja uspjeli približiti na minus četiri, no više nisu mogli. Domaćini rade seriju u zadnjim minutama te na kraju upisuju sigurnu pobjedu. Kruno Simon ubacio je pet poena za 19 minuta provedenih u igri.

Napeto je bilo u susretu između Valencie i moskovskog CSKA. Domaćini su napravili seriju u drugoj dionici koju su uspjeli sačuvati sve do sredine posljednje četvrtine. Nando De Colo vraća Ruse u igru četiri minute prije kraja. Utakmica odlazi u penal završnicu. Will Thomas i Alberto Abalde donose važne poene i, na kraju se ispostavilo, pobjedu domaćoj momčadi u posljednjih 30 sekundi. Dubljević je imao dva bacanja za potvrdu vodstva, ali pogađa samo jednu pa su Rusi imali priliku za izjednačenje i produžetak. Nakon minute odmora Rusa, Valencia mudro radi prekršaj na De Colu koji pogađa jedno bacanje. Erick Green lovi loptu, Rusi ga fauliraju, a Amerikanac pogađa oba bacanja za konačnih 103:99

Euroliga, rezultati

Maccabi – Barcelona 94:82 (Jackson 18, Cole 14(6as) – Heurtel 18, Hanga 17, Tomić 14(5sk)

Panathinaikos – Baskonia 80:76 (Gist 15, Gabriel 15 – Beabouis 15(5sk), Shengelia 15 (5sk))

Unicaja – Anadolu Efes 81:68 (Waczynsky 20, Augustine 10(12sk) – McCollum 16, Dragić 12)

Valencia – CSKA  103:99 (Green 19, Dubljević 18 – De Colo 30, Clyburn 27)