Cibona je nakon potpisa Tonija Nakića i plaćanja odštete od 50.000 eura Šibenki, krenula i po Matea Drežnjaka. Navijačima Vukova ove vijesti sa sportske strane zvuče i više nego dobro, međutim, mnogi od njih se logično pitaju odakle novac klubu koji je prije nekoliko mjeseci poslao sve radnike na burzu. Direktor kluba, Domagoj Čavlović, u razgovoru za Sportske novosti, progovorio je o stanju u klubu i Ciboninim pregovorima sa HKK Širokim oko Drežnjaka.
„Naravno da smo zainteresirani za Drežnjaka, ali isto tako za njega je zainteresirano puno klubova. Naša ideja je složiti momčad od darovitih hrvatskih igrača i da nam oni budu dugogodišnja okosnica. Već smo potpisali Nakića, vjerujem da ćemo i s Rokom Prkačinom uskoro dogovoriti prvi profesionalni ugovor, jer on u studenom puni 18 godina. I ta bi momčad trebala biti pozivnica za navijače, momčad s kojom se oni mogu najlakše poistovjetiti. Niti jedan stranac ne može proizvesti emociju koju budi domaći igrač. Imam tu iskustva i iz osvajanja ABA lige, kada su svi praktički pričali samo o Dariju Šariću…“ – kaže Čavlović.
Dobro, ali odakle Ciboni novac za dovođenje igrača koje napadaju i drugi, puno bogatiji?
„Što se tiče odšteta, tu smo napravili biznis-plan i neće se te stvari rješavati u jednom naletu, nego kroz tri sezone u kojima bi ti potencijali pokazali punu kvalitetu.“
I sve je to u redu, ali u klubu postoje i dugovi?
„Nema tu tajni. Da se nije dogodila situacija s koronavirusom, mi smo ovog ljeta trebali ući u normalan protok novca. Da nam pristiže novac i da više ne plaćamo obveze od ranije. Sada nas je malo ovo sve usporilo, ali smo i ranije uhvatili dobar, zdravi smjer.“
Proračun bi za sljedeću sezonu trebao biti 500.000 eura?
„Otprilike je to točna svota, odnosno ako govorimo o bruto iznosu, onda je to oko pet milijuna kuna. Naravno, taj iznos nije fiksan.“
Dobro, ali ako govorimo o tih pet milijuna kuna, vaši prihodi po FINA-i su 13-14 milijuna kuna. Gdje nastaje razlika u ovom računu?
„Naš trošak na prvu momčad iznosi pet milijuna kuna, ali tu treba pribrojati jako visoke troškove putovanja, trošak radne zajednice, koji je oko 1,5 milijun kuna, a tu je riječ praktički o svim ljudima koji su treneri. Imamo tu i rješavanje predstečajne nagodbe.“
S kojom se isto kasni?
„Kasnimo rate, ja bih rekao da mi to i dalje plaćamo, ali neuredno. No, daleko od toga da ništa nije plaćeno. Imamo još tri godine tu obvezu, u međuvremenu postoje na papiru neki subjekti koji su zavedeni u predstečaju, ali te pravne osobe više ne postoje.“
Cijeli intervju pročitajte u tiskanom izdanju Sportskih novosti.