Domagoj Samac zatrpao Zabok s 37 poena!

Hermes Analitica upisala je svoju prvu pobjedu u sezoni. Domagoj Samac je s brutalnom partijom i 37 poena odveo Analitičare do domaće pobjede nad Zabokom koji se ponovno “privikava” na dane poslije Marka Tomasa. Zagrepčani su uvjerljivo slavili s 99:78.

HT Premijer liga, 3. kolo, 20. listopada

Hermes Analitica – Zabok 99:78 (29:21, 28:23, 23:15, 19:19)

(Samac 37, Mileković 20, Garafolić 20, Rogić 13(7as, 7sk) – Radovčić 17, Črnjević 14)

Vrlo izjednačeno bilo je na samome početku. Igralo se pretežno koš za košem sve do završnice prve dionice. Domaćini su kreirali mini seriju 6:2 i odvojili se na, tada, osjetnijih plus sedam. Vratili su se Zabočani u egal ubrzo, no to je potrajalo svega par minuta. Ubacuju Analitičari pred kraj poluvremena u višu brzinu i stvaraju 13 poena prednosti na velikom odmoru.

Do kraja treće dionice Zagrepčani su polako podizali vodstvo i tako prelomili utakmicu. Gostujuća momčad do kraja susreta nije uspjela ozbiljnije zaprijetiti.

Utakmicu za pamćenje odigrao je Domagoj Samac s čak 37 postignutih poena.