Splićani do poluvremena “sredili” Škrljevo

Splićani su stigli do nove pobjede. U Mavrincima je momčad Vladimira Anzulovića svladala Škrljevo koje je dosta slabo startalo sezonu. Naime, momčad Damira Rajkovića još ne zna za pobjedu nakon tri odigrane utakmice. Žuti su do poluvremena riješili pitanje pobjednika u utakmici u kojoj su dominirali od prve minute. Završilo je rezultatom 74:89.

HT Premijer liga, 3. kolo, 20. listopada

Škrljevo – Split 74:89 (23:30, 11:21, 13:21, 27:17)

(Yacoubou 20(5sk), Spence 14 – Kovačević 22, Kedžo 14, Morris 13)

Gosti bolje startaju s početnih 4:0, a slijedi zatim i postepeno povećanje prednosti. Škrljevo je koliko-toliko tijekom prve dionice održavalo korak sa Splitom pa se na prvu dvominutnu pauzu odlazi sa sedam poena viška na splitskom kontu.

Pametno su Žuti iskoristili izgubljene lopte domaćih i tako laganim poenima stvaraju i do plus 18 tijekom prvog poluvremena. Pobjeda nakon toga nije dolazila u pitanje, a još je gostujući sastav tijekom treće dionice pobjegao i do najviših plus 30.

U završnici su Anzulovićevi izabranici malo “pustili gas” i Zeleni su na kraju uspjeli malo ublažiti uvjerljivi poraz. Zula je odmarao američkog centra Cobbinsa, a minute su upisali mladi trojac Vrgoč-Rebić-Omrčen.