Drniški sokol nastavlja s izvrsnim igrama u Poljskoj

U zaostalom susretu 19. kola poljske PLK lige, Astorija Bydgoszcz je kao domaćin iznenadila i pobijedila Legiju Warszawu rezultatom 85:75.

Ključna je bila druga četvrtina dvoboja u kojoj je domaćin ubacio čak 31 poen te stvorio dvocifrenu prednost s kojom je otišao na veliki odmor. U nastavku dvoboja, Astorija je stigla i do +19, a posljednjih 10 minuta poslužio je Legiji za “ublažavanje” poraza.

Ovim slavljem Astorija je došla do omjera od 9 pobjeda i 12 poraza čime drži deveto mjesto, a gosti iz Warszawe su na drugom mjestu s 14 pobjeda i 7 poraza.

Hrvatski košarkaš Tomislav Gabrić bio je najbolji igrač utakmice, Drnišanin je ubacio 25 poena uz čak 6 pogođenih trica iz 9 pokušaja, a valorizacija mu je bila 22. U ovom trenutku, Gabrić je na prosjeku od 14 poena u poljskom prvenstvu.