Druga liga Istok: Kolo bez iznenađenja, Đakovu derbi

U prvom kolu na Istoku, imali smo uvodni derbi, reklo bi se klasik, Đakovo – Belišće. Pobjeda je pripala domaćoj ekipi, koja je tako već u prvoj utakmici pokazala da će biti jedna od ekipa koja će se boriti za sami vrh. Ukoliko budu igrali kao protiv Belišće, rijetko će tko do bodova u Đakovu. U ostalim utakmicama nije bilo iznenađenja, favoriti su odradili posao. Požega je u svojoj dvorani bila bolja od novog drugoligaša Slavonskog Broda, Vinkovci su uzeli bodove kod Osječkog sokola, dok je Rekord Tim tek u drugom poluvremenu slomio žilave goste iz Županje.

Derbi kola opravdao je očekivanja. Domaća ekipa nastupila je kompletna, dok je su gosti u Đakovo došli bez Gorana Vidakovića, i po riječima njihovog trenera Hrvoja Čamagajevca, bio je to jedan od razloga poraza njegove ekipe, iako se mora priznati da su Đakovčani sa svojih 14 pogođenih trica napravili veliki posao i u toj situaciji bilo tko bi teško pomogao. Prvo je poluvrijeme proteklo u taktičkom nadmetanju pa se niti jedna ekipa nije uspjela značajnije odvojiti pa se na poluvrijeme otišlo s neriješenim rezultatom 40:40.

Ključnu prednost Đakovčani su uspjeli ostvariti u trećoj četvrtini, kada su s nekoliko dalekometnih trica slomili goste iz Belišća, koji su zaredali s promašenim slobodnim bacanjima i bilo se teško vratiti nakon tolikog minusa. Na kraju potpuno zaslužena pobjeda domaće ekipe, koja je pokazala da će svima biti tvrd orah. Belišćanima ostaje nada da će se kompletirati do subote i tražiti prve bodove na domaćem terenu. Đakovo je predvodio Matej Češkić s 23 poena, dok je Antun Hrkač dodao 17. Kod Belišća, bolji od ostalih David Đolić s 20 i Nino Gradinjan s 14 poena.

Neizvjesno prvo poluvrijeme vidjeli su i gledatelji na utakmici Osječkog sokola i Vinkovaca. Mlađahni Osječani pružali su otpor dvadesetak minuta, no ključnu prednost Vinkovci su napravili u trećoj četvrtini (6:25) i pitanje pobjednika bilo je riješeno. Patrik Maskaljević s 22 poena predvodio je domaću ekipu, dok su kod gostiju najviše poena postigli Ivan Jukić 18 te Stjepan Pezer 17.

Na poluvremenu utakmice u Oriovcu vodstvo je imala ekipa Županje, no u drugom su dijelu ostali bez goriva, što su Oriovčani iskoristili i do kraja slomili goste. Na kraju pobjeda od 17 razlike. Rekord Tim predvodio je Matej Karlović s 28 poena, Junačko je dodao 16, a kod Županje najviše poena upisao je Ivan Erslan 23 i Filip Oršolić 15.

Posljednji susret odigran je u Požegi, gdje je domaća ekipa bila bolja od mlade ekipe Slavonskog Broda, novog drugoligaša. Kao i u ostalim utakmicama, samo je prvo poluvrijeme ponudilo kakvu takvu neizvjesnost. Požežani su dodali gas u trećoj četvrtini i ostvarili ključnu prednost, koju su u zadnjoj četvrtini još dodatno povećali. Kod domaće ekipe Sven Abramović postigao je 17 poena, a Dino Hofman dodao je 15. Kod gostiju, koje vodi trener igrač Domagoj Norac, najviše poena postigao je Krešimir Bradić 14.