Druga liga Jug: Puntamičani i dalje bez poraza, Cetini prva pobjeda

Šest kola je iza nas u Drugoj ligi Jug, a jedini klub koji je i dalje bez poraza je Sonik Puntamika. Momčad iz Zadra uz to ima i utakmicu manje, koju na svome parketu ima za odigrati protiv Cetine. A upravo je Cetina ovog vikenda stigla do prve ovosezonske pobjede.

Bolji su Triljani sa tijesnih 76:74 bili od košarkaša Sukošana. Iako su Sukošanci u Trilj doputovali bez trojice bitnih igrača, sa preostala četiri bivša prvoligaška igrača u sastavu očekivao se bolji rezultat. Stanko Dukić s 20 je poena bio najbolji u redovima Cetine, a kod Sukošana su se istaknuli Ivo Pavić s 26 ubačaja i Josip Mrkić s jednim manje.

Nakon rezultatski neizvjesnog prvog poluvremena, košarkaši Sonik Puntamike u trećoj su dionici dodali gasa i otpuhali Solinjane s parketa, na kraju s konačnih 89:62. Mario Pešut ponovno je bio njihov najbolji igrač s 26 poena, a Ivan Jukić je za Solin ubacio 17.

Omiš-Čagalj tours je sa uvjerljivih 56:89 slavio na gostovanju u Dugopolju kod Adriatica. Do velike razlike Omišani su došli zahvaljujući odlično odigranim drugom i posljednjom četvrtinom, u kojima su ukupno stigli do 30 poena prednosti. Kod pobjednika se s 22 poena istaknuo Ivan Mimica, a Marin Jurić je za Adriatic ubacio 19 koševa.

Tek u posljednjoj četvrtini, u kojoj su priliku dobili igrači s manjom minutažom, košarkaši Sveučilišta u Zadru smanjili su rezultatski zaostatak od Dubrovnika, koji je na kraju susreta slavio s 82:71. Filip Vujičić je s 22 poena bio najbolji strijelac Gospara, dok je za Sveučilištarce 22 poena ubacio mladi centar Danijel Prša.