Zvezda u Draženovom domu pobijedila Cibonu

Cibona je u zadnjoj utakmici jedanaestoga kola ABA lige ugostila beogradsku Crvenu zvezdu. “Crveno-beli” su bez većih problema upisali novu pobjedu rezultatom 93:87.

ABA liga, 11. kolo, 11. prosinac

Cibona – Crvena zvezda 87:93 (18:35, 24:22, 21:22, 24:14)

(Žorić 20(4sk), Novačić 17 – Feldeine 23, Rochestie 19(6as))

Cibona je prva povela koš-faulom Luke Žorića, no potom Crvena zvezda uzima konce igre u svoje ruke. Na pet minuta prije kraja prve četvrtine već vode plus 11 razlike, a na kraju četvrtine imaju velikih plus 17, 35:18. Vukovi su u drugu dionicu ušli puno bolje, te su čak i uspjeli tu dionicu dobiti razlikom od dva koša.

Zvezda ulazi agresivnije i dinamičnije u nastavak, što joj omogućava da ode na najviših 20 poena razlike. U četvrtoj četvrtini ipak malo drugačija priča, Cibosi igraju puno bolje, četvrtinu dobivaju s deset poena razlike, no to im nije bilo dovoljno da dođu do potpunog preokreta.

Zvezda je ovim ostvarila devetu pobjedu, te je druga na ljestvici, iza podgoričke Budućnosti, dok je Cibona u donjem dijelu uz ostvarene četiri pobjede i sedam poraza. Publici se predstavio Branislav Ratkovica, no ostao je bez poena za sedam minuta na parketu.