Druga liga Jug: Sveučilištarci stotkom otvorili sezonu, uvjerljiv i Dubrovnik

Ovog vikenda napokon je započelo natjecanje u Drugoj ligi Jug, a svega osam momčadi ove će se sezone boriti za prijestolje, odnosno ostanak u ligi.

Na krilima centra Ivana Vodopije, povratnika nakon premijerligaške sezone u Škrljevu i Zaboku, Dubrovnik je slavio na gostovanju u Dugopolju kod Adriatica. Utakmica je praktički bila riješena nakon prvih deset minuta, kada su Gospari imali vodstvo 12:25, a do poluvremena su prednost podigli na velikih 25 poena razlike (24:49). U konačnih 57:84 Vodopija je ugradio 23 poena, a Božo Katić dodao je 13. Kod Adriatica se sa 14 ubačaja istaknuo 18-godišnji Nikola Batistić.

Tricaški sjajno raspoloženi košarkaši Omiš Čagalj-toursa odlično su ušli u utakmicu u legendarnim Jazinama protiv Sonik-Puntamike. Pogađali su Omišani u prvom poluvremenu iz svih mogućih pozicija i nakon prvih 20 minuta vodili sa 47:56. Ipak, u nastavku su stali, uvukla se nervoza u njihove redove, što Puntamičani koriste i sjajnim preokretom u posljednjih desetak minuta stižu do pobjede 91:85. Najbolji u domaćim redovima bili su Mario Pešut i Zvonimir Uzelac sa po 18 poena, dok se kod Omiša Ivan Mimica zaustavio na 37 ubačenih koševa.

Izostanak Josipa Mrkića i previše promašenih zicera koštali su košarkaše Sukošana eventualnog boljeg rezultata u Solinu, gdje su poraženi sa 67:58. Nisu ni domaći košarkaši bili puno bolje napadački raspoloženi, ali dovoljno da upišu pobjedu. Za pobjednike je Ivan Jukić ubacio 21 poen, dok je dva manje za Sukošan ubacio Ivo Pavić.

U svom premijernom nastupu u ligi, novi klub Sveučilište u Zadru odličnom je igrom sa 69:100 slavio na gostovanju u Trilju kod Cetine. Kao i u Dugopolju, ovdje je također sve bilo riješeno u prvom poluvremenu, pošto je zadarska momčad prvih 20 minuta zaključila vodstvom 26:52. Do pobjede ih je s 21 poenom vodio kapetan Marko Atelj, a Nikola Jadrijev dodao je 20 poena, koliko su kod domaćina ubacili Marin Mulić i Petar Žaper.